Notowania

związki zawodowe
17.08.2009 14:28

Strajk w KGHM kosztował 30 mln zł

Prezes miedziowego koncernu oszacował straty po dwugodzinnej przerwie w pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Archiwum KGHM)

*- Koszt strajku ostrzegawczego, który odbył się w zeszłym tygodniu w KGHM został oszacowany na ok. 30 mln zł - tak wynika z wypowiedzi prezesa Herberta Wirtha. *

Źródłem kosztów jest zaniechanie wydobycia zaplanowanej ilości surowca.

We wtorek 11 sierpnia związki zawodowe KGHM zorganizowały dwugodzinny strajk ostrzegawczyjako wyraz sprzeciwu wobec sprzedaży przez rząd pakietu akcji spółki.

Ostatecznie rząd zdecydował, że w ramach zaktualizowanego we wtorek programu prywatyzacji, sprzeda na giełdzie w 2010 r. do 10 proc. akcji KGHM Polska Miedź oraz przeprowadzi zmiany w statucie spółki tak, by dodatkowo zapewnić Skarbowi Państwa utrzymanie kontroli nad spółką. Do Skarbu Państwa należy 41,79 proc. akcji KGHM.

Raport Money.pl
*2,5 mln związkowców w Polsce. Ponad 6 tys. związków * W Polsce działa ponad 6,3 tys. związków zawodowych. Ale pod względem uzwiązkowienia jesteśmy w ogonie Europy. Czytaj w Money.pl

ZOBACZ TAKŻE:

* [ KGHM nie sprzeda Polkomtela. Na razie ]( http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/kghm;nie;sprzeda;polkomtela;na;razie,214,0,521174.html )
* [ Lubińscy radni przeciwko prywatyzacji KGHM ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/lubinscy;radni;przeciwko;prywatyzacji;kghm,142,0,521102.html )
Tagi: związki zawodowe, kgh, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz