Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Swarzędz i Paged podpiszą list intencyjny ws. integracji

0
Podziel się:

Swarzędz Meble i Paged Meble najpóźniej do końca kwietnia podpiszą list intencyjny w sprawie opracowania założeń procesu integracyjnego.

Swarzędz Meble i Paged Meble najpóźniej do końca kwietnia podpiszą list intencyjny w sprawie opracowania założeń procesu integracyjnego, poinformował Swarzędz.

Po podpisaniu listu intencyjnego założenia procesu integracyjnego mają zostać przedstawione radom nadzorczym obu spółek w celu zaopiniowania. Potem dokumenty w tej sprawie przedstawione zostaną na walnych zgromadzeniach. Ostateczne decyzje mają podjąć akcjonariusze spółek.

"Prezes Swarzędza zgodził się, że taki mariaż to dobry pomysł. Wstępnie umówiliśmy się, że do końca kwietnia uzgodnimy i podpiszemy porozumienie, które będzie opisywało harmonogram zadań, czynności i czas, w jakim chcemy żeby były podejmowane" - mówi Krzysztof Bukowski, prezes Pagedu.

Bukowski pod koniec marca przedstawił prezesowi Swarzędz Meble koncepcję połączenia z Pagedem Meble. Jak informował, połączenie mogłoby się odbyć przez emisję akcji Swarzędz Meble z wyłączeniem prawa poboru, skierowaną do Pagedu, właściciela Pagedu Meble, po czym doszłoby do integracji na poziomie operacyjnym.

Obecnie produkcja Swarzędza odbywa się w dwóch zakładach. Fabryka w Swarzędzu produkuje krzesła i stoły, a zakład w Kościanie meble skrzyniowe.

Z kolei Grupa Paged Meble posiada sześć fabryk, w których produkowane są m.in. stoły i krzesła, meble do sypialni i jadalni. Pięć z nich, zakłady w: Jasienicy, Jaworzu, Buczkowicach, Włocławku i Sędziszowie wchodzą obecnie w skład spółki Paged Meble.

Natomiast kupiona w ubiegłym roku Fabryka Mebli w Gostyniu działa jako samodzielna spółka, ale w 2007 roku także ma wejść do spółki Paged Meble, aby uprościć struktury grupy.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)