Notowania

sgn
12.05.2011 15:03

Sygnity liczy na utrzymanie marży na poziomie 18-20 procent

Sygnity liczy na utrzymanie marży brutto na sprzedaży w kolejnych kwartałach na poziomie 18-20 proc. Spodziewane jest też dalsze obniżenie kosztów finansowych. Informatyczna grupa w wewnętrznych planach zakłada, że zakończy wszystkie kwartały 2011 r. z zyskiem na poziomie operacyjnym, ale nie ma pewności, że uda się je zrealizować. Spółka podtrzymuje plan wypracowania zysku operacyjnego w całym 2011 r.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Sygnity liczy na utrzymanie marży brutto na sprzedaży w kolejnych kwartałach na poziomie 18-20 procent. Spodziewane jest też dalsze obniżenie kosztów finansowych. Informatyczna grupa w wewnętrznych planach zakłada, że zakończy wszystkie kwartały 2011 r. z zyskiem na poziomie operacyjnym, ale nie ma pewności, że uda się je zrealizować. Spółka podtrzymuje plan wypracowania zysku operacyjnego w całym 2011 roku.

_ - Spodziewamy się, że wysoki poziom marży brutto uda nam się utrzymać w najbliższych planach. Myślę, że marża może kształtować się w przedziale 18-20 proc. _ - powiedziała po konferencji wiceprezes Sygnity do spraw finansowych Ilona Weiss.

W I kw. 2011 r. marża brutto Sygnity wzrosła do poziomu 20,4 proc. z porównaniu do 13 proc. rok wcześniej.

Weiss poinformował, że wzrost marży brutto wynikał m.in. ze wzrostu udziału produktów własnych w sprzedaży do 92 proc. z 84,7 proc. rok wcześniej oraz wzrostu utylizacji pracowników.

W ostatnim czasie grupa Sygnity zmniejszyła poziom zadłużenia zewnętrznego i zmieniła charakter finansowania obligacjami z krótkoterminowych na długoterminowe. W ocenie Weiss powinno to spowodować dalszy spadek kosztów finansowych w kolejnych kwartałach.

W I kw. 2011 r. grupa Sygnity wypracowała 1,37 zł zysku operacyjnego w porównaniu do 17,5 mln zł straty operacyjnej przed rokiem. Był to pierwszy zysk operacyjny grupy w uzyskany w pierwszym kwartale roku kalendarzowego w ciągu ostatnich pięciu lat.

_ - W naszych wewnętrznych planach zakładamy, że każdy kwartał w tym roku zakończymy z zyskiem na poziomie operacyjnym. Bardzo byśmy chcieli, żeby tak było, ale nie mamy jednak takiej pewności, gdyż np. przesunięcie harmonogramu realizacji jakiegoś projektu może przesunąć księgowanie przychodów i popsuć te plany _ - powiedziała Weiss.

Prezes Sygnity Norbert Biedrzycki podtrzymał na plan zakończenia całego 2011 roku z zyskiem na poziomie operacyjnym.

Tagi: sgn, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz