Notowania

sgn
19.07.2011 14:37

Sygnity ma nowe umowy na 20 mln zł

Spółka informatyczna Sygnity podpisała, w ciągu dwóch miesięcy, umowy z klientami z sektora bankowego o wartości ok. 20 mln zł, poinformowała firma.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Monkeybusinessimages/Dreamstime)

Spółka informatyczna Sygnity podpisała, w ciągu dwóch miesięcy, umowy z klientami z sektora bankowego o wartości ok. 20 mln zł, poinformowała firma.

Wśród klientów spółki znalazły się m.in. Bank Zachodni WBK, Lukas Bank, Invest Bank oraz Bank Polskiej Przedsiębiorczości.

_ W ramach realizacji projektów informatycznych dla sektora bankowego Sygnity podpisało między innymi umowę z Bankiem Zachodnim WBK dotyczącą rozszerzenia usług serwisowych systemu bankowości elektronicznej dla klientów korporacyjnych oraz wsparcia w procesie migracji klientów banku z systemu Minibank24 do systemu iBiznes24. Projekt realizowany będzie do końca 2013 roku. Zawarty kontrakt jest rozszerzeniem umowy dotyczącej wdrożenia systemu bankowości elektronicznej podpisanej z Bankiem Zachodnim WBK w 2009 roku i stanowi kontynuację wieloletniej współpracy banku z grupą Sygnity _ - czytamy w komunikacie.

Na koniec I kwartału Sygnity podpisało także umowę z Lukas Bank dotyczącą świadczenia usług serwisowych systemu bankowości detalicznej. Umowa została zawarta na okres 18 miesięcy z możliwością jej dalszego przedłużenia. Z InvestBankiem Sygnity podpisało umowę na świadczenie usług serwisowych centralnego systemu bankowego. Jest to kolejna umowa długoterminowa - będzie realizowana do końca 2013 roku.

_ Podpisanie kolejnych umów w sektorze bankowym potwierdza naszą wysoką pozycję wśród firm świadczących usługi informatyczne dla podmiotów rynku finansowego w Polsce. Sektor bankowo-finansowy jest jednym z kluczowych dla Sygnity – nasza oferta obejmuje praktycznie wszystko – od zbudowania i kompletnego wyposażenia oddziału banku do wdrożenia systemu centralnego poprzez dostawy bankomatów, liczarek, systemów pisanych na zamówienie, serwisu i wsparcia dla infrastruktury i użytkowników oraz wiele innych usług. Nasi klienci stanowią 97 procent sumy bilansowej całego sektora bankowego w Polsce. Bardzo trudno będzie nam poprawić ten wynik, ale pracujemy nad tym _ - powiedział wiceprezes Sygnity Arkadiusz Lew-Kiedrowski, cytowany w komunikacie.

Zgodnie z nową strategią, sektor bankowy, ma być jednym z kluczowych rynków dla Sygnity.

Sygnity miało 1,18 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2011 roku wobec 17,06 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Skonsolidowane przychody wyniosły 111,99 mln zł wobec 104,19 mln zł rok wcześniej.

| |
| --- |

Tagi: sgn, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz