Notowania

sgn
25.07.2008 11:53

Sygnity sprzedaje majątek i liczy na lepsze zyski

Sprzedaż przez Sygnity części firmy, działającej w obszarze obsługi informatycznej centrali i oddziałów wojewódzkich NFZ, zwiększy zysk operacyjny spółki w III kw. o około 12 mln złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Sprzedaż przez Sygnity części firmy, działającej w obszarze obsługi informatycznej centrali i oddziałów wojewódzkich NFZ, zwiększy zysk operacyjny spółki w III kw. o około 12 mln złotych.

W III kw. informatyczna firma może zawrzeć jeszcze co najmniej jedną transakcję sprzedaży majątku - poinformował PAP rzecznik Sygnity Michał Michalski. _ Szacujemy, że wpływ sprzedaży tej zorganizowanej części przedsiębiorstwa na wynik operacyjny w trzecim kwartale wyniesie około 12 mln zł _ - powiedział PAP Michalski.

Sygnity w czwartek wieczorem poinformowało, ze sprzedało zorganizowaną część przedsiębiorstwa, działającą w obszarze obsługi informatycznej centrali i oddziałów wojewódzkich Narodowego Funduszu Zdrowia, firmie Global Services za 20,88 mln zł netto.

Sprzedaż obejmowała m.in. określone w umowie prawa autorskie do oprogramowania System Informatyczny Narodowego Funduszu Zdrowia (SINFZ), prawa do licencji i innych praw majątkowych, wykorzystywanych przy tworzeniu i eksploatacji oprogramowania SINFZ, przeniesienie pracowników oraz prawa wynikające z umów ze współpracownikami świadczącymi usługi wytwarzania lub eksploatacji w zakresie właściwym dla oprogramowania SINFZ.

Firma Global Services, czyli kupujący, należała wcześniej do Sygnity i została sprzedana 17 lipca tego roku osobie fizycznej, Zygmuntowi Kamińskiemu, za 120 tys. zł.

W grudniu 2007 r. Sygnity sprzedało z kolei część przedsiębiorstwa, realizującą systemy informatyczne dla placówek opieki zdrowotnej.

Z komunikatu Sygnity wynika, że spółka nie zamierza jednak rezygnować z obsługi segmentu związanego ze zdrowiem. W raporcie napisano, że spółka realizuje obecnie inne umowy z NFZ dotyczące dostawy sprzętu i infrastruktury sieciowej zarówno dla centrali jak i oddziałów NFZ. Spółka realizuje także projekty dla Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia przy Ministerstwie Zdrowia oraz zamierza uczestniczyć w przetargu na zapowiadaną budowę Rejestru Usług Medycznych.

Od IV kw. 2007 r. Sygnity sprzedało już aktywa o łącznej wartości około 72 mln zł.

Michalski poinformował, że w III kw. Sygnity może sprzedać kolejne aktywa.

_ W tym kwartale wydaje się prawdopodobna sprzedaż co najmniej jeszcze jednego aktywa _ - powiedział rzecznik.

Tagi: sgn, sygnity, sprzedaż, wyniki, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz