Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sygnity zaskoczyło analityków. Zyski zamiast strat

0
Podziel się

Sygnity osiągnęło w drugim kwartale 2011 roku dodatnie wyniki na poziomie operacyjnym i netto, podczas gdy średnia oczekiwań analityków mówiła o stratach.

Sygnity zaskoczyło analityków. Zyski zamiast strat
(Ginasanders/Dreamstime)
bEiSakwl

*Sygnity osiągnęło w drugim kwartale 2011 roku dodatnie wyniki na poziomie operacyjnym i netto, podczas gdy średnia oczekiwań analityków mówiła o stratach. *

W drugim kwartale 2011 roku grupa zanotowała 106,5 mln zł przychodów, zysk operacyjny w wysokości 0,17 mln zł oraz zysk netto 1,35 mln zł. Analitycy spodziewali się, że Sygnity pokaże w drugim kwartale 2,2 mln straty netto, 0,1 mln zł straty operacyjnej oraz 116 mln zł przychodów.

_ Wpływ na osiągnięty wynik netto miało rozpoznane aktywo podatkowe w wysokości 3,2 mln zł. Spółka, która w poprzednich latach generowała znaczące straty, rozpoczęła rozpoznawać aktywo w oparciu o odnotowany zysk podatkowy za I kwartał 2011, co dało podstawy do stwierdzenia, iż straty będą wykorzystane _ - napisano w komentarzu do wyników.

bEiSakwn

W pierwszym półroczu 2011 r. Grupa Sygnity uzyskała przychody w wysokości 218,5 mln zł, zanotowała zysk operacyjny na poziomie 1,5 mln zł oraz zysk netto, pierwszy raz od 5 lat, w wysokości 0,2 mln zł. Najwyższą sprzedaż zanotowały sektor publiczny (86,7 mln zł) oraz sektor bankowo-finansowy (64,5 mln zł).

Przydatne narzędzia

_ W opinii zarządu spółki wygenerowane wyniki świadczą o tym, że zakończona restrukturyzacja przyniosła spółce długo oczekiwaną, wyraźną, stałą poprawę w zakresie kontroli kosztów operacyjnych _ - napisano w komentarzu.

W I półroczu Sygnity zakończyło restrukturyzacji prowadzony od czerwca roku 2010. _ W opinii zarządu Sygnity został on przeprowadzony zgodnie z planem, a osiągnięte efekty szczególnie w zakresie ograniczenia kosztów, pozwoliły spółce na długo oczekiwaną stabilizację. W dłuższej perspektywie umożliwi on także spółce optymalne prowadzenie działań operacyjnych przygotowujących Sygnity do szybkiego rozwoju _ - podało Sygnity.

bEiSakwt

W pierwszym półroczu 2011 roku Grupa Sygnity podniosła swoją rentowność brutto ze sprzedaży tj. z poziomu 33 mln zł (15 proc.) przed rokiem do 39 mln zł (18 proc. Grupa zanotowała też spadek o 53 proc. kosztów ogólnego zarządu. Zadłużenie netto grupy (saldo obligacji, kredytów i środków pieniężnych) na koniec I półrocza 2011 r. wyniosło 13 mln zł.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z SYTUACJĄ NA RYNKACH

bEiSakwO
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)