Notowania

sfs
01.06.2011 16:55

Sylwester Cacek kupił prawa poboru do 2,57 mln akcji Sfinksa

Sylwester Cacek, akcjonariusz oraz członek rady nadzorczej spółki restauracyjnej Sfinks Polska, nabył od OrsNet wszystkie 2.574.286 praw poboru akcji Sfinksa, podała spółka w komunikacie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marlee/Dreamstime.com)

Przejęte prawa poboru umożliwiają objęcie akcji serii J w stosunku 1 do 1 w ramach rozpoczętej w poniedziałek subskrypcji blisko 14,9 mln walorów spółki.

_ Nabycie praw poboru przez pana Sylwestra Cacka świadczy o tym, że spełnia on swoje wcześniejsze zapowiedzi dotyczące przystąpienia do emisji i odbudowania udziału w akcjonariacie Sfinksa. Systematycznie realizują się nasze kolejne założenia związane z ofertą, co wpływa także na stabilizację w zakresie zarządzania operacyjnego i ułatwia równoległą realizację planu inwestycyjnego _ - powiedział wiceprezes Sfinks Polska Jacek Woźniewicz, cytowany w komunikacie.

Oferta publiczna z prawem poboru obejmuje blisko 14,9 mln akcji serii J Sfinks Polska, co pozwoliłoby na pozyskanie ok. 84,1 mln zł. Spółka zamierza także wyemitować do 7,4 mln akcji serii I, które mają zostaną zaoferowane bankom ING BŚ i PKO BP w ramach planowanej konwersji do 45% zadłużenia. Cena emisyjna akcji serii I oraz J wynosi 5,65 zł.

Spółka miała 3,74 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2011 roku wobec 9,92 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 41,02 mln zł wobec 38,03 mln zł rok wcześniej.

| |
| --- |

Tagi: sfs, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz