Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ta umowa umocni pozycję spółki nie tylko na polskim rynku

0
Podziel się:

ZUK Stąporków podpisał umowę dystrybucyjną z Serigstadem.

Ta umowa umocni pozycję spółki nie tylko na polskim rynku
(Otnaydur/Dreamstime.com)
bEKUpCFx

Zakład Urządzeń Kotłowych Stąporków podpisał umowę ze spółką Serigstad na dystrybucję swoich linii do produkcji peletu. Umowa gwarantuje sprzedaż przez Serigstad 30 linii w 2013 roku i 50 linii w 2014 roku.

Na podstawie umowy Serigstad otrzymał wyłączność na sprzedaż zagraniczną linii do produkcji peletu wyprodukowanej przez ZUK Stąporków.

ZUK Stąporków zagwarantował zdolność produkcyjną na poziomie co najmniej 5 sztuk miesięcznie przez okres pierwszych 6 miesięcy począwszy od marca 2013 r., zaś po tym okresie gwarantuje zdolność produkcyjną na poziomie co najmniej 20 sztuk miesięcznie. W przypadku zwiększenia zapotrzebowania ZUK zobowiązał się do zwiększenia produkcji.

bEKUpCFz

_ - Zarząd uważa powyższą umowę za znaczący krok w kierunku poszerzenia działalności spółki na rynku międzynarodowym oraz umocnienia pozycji na rynku urządzeń do przetwarzania biomasy _ - napisano w komunikacie.

W wywiadzie udzielonym PAP jesienią zeszłego roku prezes ZUK Stąporków, Marek Milczarek, podał, że cena jednej linii do produkcji peletu to, w zależności od jej parametrów, od 700 tys. do 1,1 mln zł.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bEKUpCGa
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)