Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tak może wzrosnąć portfel zamówień ZUE

0
Podziel się

Spółka nie wyklucza wypłaty dywidendy z zysku za 2013 r. - poinformowali przedstawiciele spółki.

Tak może wzrosnąć portfel zamówień ZUE
(Emily2k/Dreamstime)
bEqHQaPV

Jeśli przetargi, w których ZUE złożyło najkorzystniejsze oferty zakończą się pozytywnie to backlog grupy może wzrosnąć do około 1,3 mld zł, z czego do wykonania na 2014 rok może być ponad 0,5 mld zł. Spółka nie wyklucza wypłaty dywidendy z zysku za 2013 r. - poinformowali przedstawiciele spółki.

_ - Obecny portfel zamówień grupy jest na bezpiecznym poziomie około 700 mln zł. W przypadku pozytywnego rozstrzygnięcia przetargów, w których mamy najkorzystniejsze oferty, backlog grupy zwiększy się do 1,3 mld zł _ - powiedział prezes ZUE Wiesław Nowak.

_ Z tej kwoty do wykonania na przyszły rok powinno przypadać ponad 500 mln zł _ - dodał. Grupa oczekuje obecnie na rozstrzygnięcia w przetargach o łącznej wartości ok. 570 mln zł netto. Oferta konsorcjum z ZUE za 469 mln zł netto okazała się najkorzystniejsza w przetargu PSE na budowę dwutorowej linii 400 kV Kozienice - Ołtarzew.

bEqHQaPX

Po trzech kwartałach 2013 r. ZUE ma 8,4 mln zł zysku netto wobec 4,5 mln zł rok wcześniej, zysk operacyjny w tym czasie wyniósł 11,3 mln zł wobec 5,4 mln zł przed rokiem, a przychody 295,1 mln zł w porównaniu do 376,2 mln zł.

ZUE, które do tej pory nie wypłacało dywidendy, nie wyklucza, że może podzielić się częścią zysku za 2013 r. - _ Jeśli wyniki w tym roku będą dobre, a zakładamy, że będą dobre, to być może wypłacimy dywidendę za 2013 r. _ - powiedział Nowak.

Dyrektor ds. strategii ZUE Arkadiusz Wierciński poinformował, że backlog grupy na czwarty kwartał to około 100 mln zł oraz, że grupa nie spodziewa się straty w ostatnim kwartale roku.

Przedstawiciele ZUE poinformowali, że grupa koncentruje się obecnie na finalizacji procesu połączenia ZUE i PRK w Krakowie, które uprości strukturę korporacyjną, m.in. poprzez stworzenie jednego centrum korporacyjnego oraz ma usprawnić proces decyzyjny i procesy operacyjne w ramach grupy.

bEqHQaQd

_ - To z kolei pozwoli na obniżenie kosztów administracyjnych i organizacyjnych, a także uzyskanie szeregu efektów synergii w ramach prowadzonych prac wykonawczych _ - powiedział Wierciński.

W wyniku połączenia do pracowników PRK trafia akcje ZUE, które będą stanowiły 4,47 proc. w podwyższonym kapitale spółki. Akcje połączeniowe nie będą objęte czasowym ograniczeniem zbywalności (tzw. lock-up). Grupa ZUE planuje także połączenie posiadanych spółek projektowych.

bEqHQaQy
giełda
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)