Notowania

tpe
04.07.2012 13:50

Tauron wziął kredyt na prawie miliard złotych

Uruchomienie pierwszej transzy kredytu w wysokości 450 mln zł planowane jest w lipcu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ginasanders/Dreamstime)

Tauron Polska Energia podpisał z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI) umowę kredytową na łączną kwotę 900 mln zł. Uruchomienie pierwszej transzy kredytu w wysokości 450 mln zł planowane jest w lipcu - podał Tauron w komunikacie prasowym.

_ EBI będzie współfinansować realizację pięcioletniego programu inwestycyjnego, mającego na celu modernizację oraz rozbudowę sieci elektrycznych spółki Tauron, Dystrybucja, zlokalizowanych w południowej Polsce. Całkowity koszt projektu wynosi około 2 mld zł _ - podano w komunikacie.

Uruchomienie pierwszej transzy kredytu w wysokości 450 mln zł planowane jest w lipcu. Pozostała kwota będzie wykorzystywana w miarę potrzeb inwestycyjnych. Maksymalny okres spłaty finansowania wynosi 12 lat od daty wypłaty pierwszej transzy kredytu.

Jest to trzecia umowa zawarta pomiędzy Tauron Polska Energia i Europejskim Bankiem Inwestycyjnym. Wcześniej - w październiku ubiegłego roku - Tauron podpisał dwie umowy kredytowe o wartości ponad 500 mln zł na realizację dwóch projektów inwestycyjnych w Tauron Wytwarzanie.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: tpe, giełda, wiadomości, gospodarka, pap, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz