Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Techmex kupi 51,5 proc. akcji Karen Notebook

0
Podziel się:

Techmex SA kupi 2.755.560 akcji, stanowiących 51,5 proc. kapitału zakładowego i 50 proc. głosów na WZA notowanej na regulowanym rynku pozagiełdowym CTO spółki Karen Notebook SA

- poinformował Techmex w piątkowym komunikacie.

Techmex kupi akcje Karen od dwóch spółek: Keratsu Inc. oraz Higuera Corp.

'Umowa sprzedaży została zawarta pod warunkiem wyrażenia zgody na transakcję przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów' - napisano w komunikacie.

Cena nabywanych akcji została ustalona na 1.031.482 zł, co odpowiada średniej cenie 0,37 zł za akcję.

W komunikacie poinformowano, że Techmex SA nie zamierza zwiększać udziału w Karen Notebook SA powyżej 50 proc. głosów i nie zamierza ogłaszać wezwania na akcje.

'Wartość akcji została ustalona z uwzględnieniem wyników finansowych spółki, jej sytuacji finansowej, płynności finansowej i realnej wartości aktywów, a także z uwzględnieniem premii za nabycie pakietu kontrolnego akcji' - podała spółka.

W ocenie Techmeksu, dalsze istnienie Karen Notebook było zagrożone ze względu na trudności z płynnością finansową, wynikłe z szeregu chybionych działań, inwestycji, transakcji handlowych z lat ubiegłych, połączonych z trwałym brakiem rentowności prowadzonej działalności operacyjnej - podała spółka.

'Techmex oczekuje od zarządu Karen Notebook opracowania w ciągu najbliższych miesięcy planu naprawczego, którego celem będzie ocena możliwości i sposobu doprowadzenia do zrównoważenia przychodów i kosztów jeszcze w roku 2002 oraz osiągnięcia dodatnich wyników finansowych począwszy od roku 2003. Na tej podstawie zostanie podjęta decyzja co do przyszłości Karen Notebook' - napisano w komunikacie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)