Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Techmex przeprowadzi ofertę publiczną

0
Podziel się:

NWZA spółki informatycznej Techmex zadecydowało o publicznej emisji od 1,5 do 3 mln akcji serii D.

NWZA spółki informatycznej Techmex zadecydowało w poniedziałek o publicznej emisji od 1,5 do 3 mln akcji serii D - poinformowała spółka we wtorkowym komunikacie.

"Podwyższa się kapitał zakładowy spółki o kwotę nie mniejszą niż 1.500.000 złotych i nie większą niż 3.000.000 złotych w drodze emisji akcji w ilości nie mniejszej niż 1.500.000 sztuk i nie większej niż 3.000.000 sztuk akcji zwykłych na okaziciela serii D o wartości nominalnej 1 złoty każda akcja" - podał Techmex.

Dotychczasowi akcjonariusze będą pozbawieni prawa poboru akcji serii D.

"Środki finansowe uzyskane od inwestorów zewnętrznych w drodze emisji akcji serii D przyczynią się do podwyższenia wysokości kapitałów Spółki oraz umożliwią dalszy rozwój jej działalności. Ponadto dzięki przeprowadzeniu emisji akcji serii D z pozbawieniem dotychczasowych akcjonariuszy prawa poboru spółka pozyska kolejnych akcjonariuszy oraz zwiększy rozproszenie akcjonariatu. Dzięki temu możliwe będzie także osiągnięcie dużej płynności obrotu akcjami spółki na rynku regulowanym" - poinformowała spółka.

Walne upoważniło zarząd Techmeksu m.in. do ustalenia terminu subskrypcji i ewentualnego podziału emisji na transze.

Spółka próbowała przeprowadzić emisję już w 2000 roku, jednak z powodu niewielkiego zainteresowania ze strony inwestorów oferta nie doszła do skutku.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)