Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
telefonika
28.03.2002 17:05

Tele-Fonika likwiduje Fabrykę Kabli Ożarów

Tele-Fonika Kable zlikwiduje Fabrykę Kabli Ożarów, jedną z trzech swoich fabryk. W wyniku restrukturyzacji grupy pracę straci do 900 osób

Podziel się
Dodaj komentarz

- poinformował w czwartek na konferencji Jan Kurbiel, wiceprezes spółki.

'Podejmując tę decyzję kierowano się złą sytuacją na rynku producentów kabli w Polsce i w Europie' - powiedział Kurbiel.

'Szczególnie trudna jest sytuacja na rynku kabli dla telekomunikacji' - dodał.

Poinformował, że proces likwidacji tej, produkującej głównie kable telekomunikacyjnej, fabryki może potrwać kilka miesięcy.

Spółka poinformowała, że produkcja kabli energetycznych będzie skoncentrowana w Bydgoskiej Fabryce Kabli, a produkcja kabli specjalizowanych - w fabryce w Szczecinie-Załomiu.

Ożarowska spółka ma około 20 proc. udział w przychodach grupy. Według prezesa jej zamknięcie nie zmniejszy potencjału wytwórczego Tele-Foniki Kable.

'Wręcz przeciwnie, przeprowadzając restrukturyzację przygotowujemy się do ekspansji' - powiedział Kurbiel.

W fabryce w Ożarowie pracuje około 600 osób. Oprócz tej fabryki zlikwidowana zostanie również centrala spółki w Ożarowie oraz spółki usługowe.

Siedziba spółki zostanie przeniesiona do Myślenic.

Tele-Fonika Kable SA, wcześniej znana pod nazwą Elektrim Kable SA, powstała w 1999r. w wyniku połączenia Bydgoskiej Fabryki Kabli, Fabryki Kabli Ożarów i Fabryki Kabli Załom. W styczniu 2002 r. większościowy pakiet akcji Elektrim Kable został kupiony przez firmę Tele-Fonika KFK SA. Obecnie Tele-Fonika KFK ma 97,86 proc. udział głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy tej spółki.

Spółka jest jedynym producentem kabli wysokiego napięcia w Polsce, jest także dużym producentem kabli miedzianych, światłowodów i kabli instalacyjnych.

Zysk grupy Elektrim Kable wyniósł w 2001 roku 28,9 mln zł, wobec straty 45,8 mln zł w 2000 roku.

Tagi: telefonika, elektrim kable, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz