Notowania

htl
08.10.2009 09:14

Terantium Investments wezwał do sprzedaży akcji HTL-Strefa

Inwestor wezwał do sprzedaży 64.593.731 akcji HTL-Strefa, stanowiących 100 proc. kapitału spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marlee/Dreamstime.com)

*Terantium Investments wezwał do sprzedaży 64.593.731 akcji HTL-Strefa, stanowiących 100 proc. kapitału spółki, po 13,71 zł za akcję - poinformował pośredniczący w wezwaniu Millennium DM. *

Zapisy na sprzedaż akcji będą odbywały się od 28 października do 26 listopada 2009 roku.

_ - Intencją wzywającego jest wystąpienie do Komisji Nadzoru Finansowego, w celu uzyskania jej zgody na zniesienie dematerializacji akcji, oraz do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie z wnioskiem o zaprzestanie notowań akcji _ - napisano w wezwaniu.

_ Jeśli wzywający osiągnie 90 proc. lub więcej całkowitej liczby głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy, intencją Terantium będzie rozpoczęcie procesu przymusowego wykupu akcjonariuszy mniejszościowych _ - dodano.

Wzywający podał, że przed ogłoszeniem wezwania zawarł umowę z głównymi akcjonariuszami spółki, tj. z Andrzejem Czerneckim, z Wojciechem Wyszogrodzkim oraz ze spółką Noryt N.V., posiadającymi łącznie 50.225.000 akcji HTL-Strefy, stanowiących łącznie 77,76 proc. jej akcji. Zgodnie z tą umową, główni akcjonariusze zobowiązali się do złożenia zapisów w tym wezwaniu.

Terantium Investments jest spółką, której właścicielem jest EQT V Limited, należąca do Grupy EQT.

Grupa EQT jest wiodącym podmiotem typu private equity koncentrującym swoją działalność na krajach skandynawskich, krajach Europy Środkowo-Wschodniej, USA oraz Azji. Spółka podała, że EQT posiada bogate doświadczenie w inwestowaniu w sektorze medycznym.

_ Wzywający zamierza aktywnie wspierać realizację strategii zarządu spółki, poprzez zapewnienie dostępu do zasobów wymaganych dla realizacji takiej strategii, w tym zasobów Grupy EQT oraz sieci ekspertów, którzy wspierać będą rozwój działalności spółki _ - napisano w wezwaniu.

_ Unikalna wiedza i doświadczenie, jakie EQT wnosi do spółki, umożliwi spółce uzyskanie pozycji globalnego lidera w możliwie najkrótszym czasie i w najbardziej efektywny pod względem zaangażowania zasobów sposób _ - dodano.

Tagi: htl, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz