Notowania

giełda
02.07.2014 13:28

TF Silesia chce przejąć kontrolę nad Torpolem

Torpol prowadzi właśnie ofertę publiczną akcji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dmitriy Shironosov/Dreamstime.com)

Towarzystwo Finansowe Silesia złożyło w Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o przejęcie kontroli nad Torpolem, który kończy właśnie publiczną ofertę swoich akcji - poinformował UOKiK.

Z informacji na stronie internetowej UOKiK wynika, że wniosek o przejęcie kontroli nad Torpolem Silesia złożyła 27 czerwca. Torpol przydzielił już inwestorom akcje w ramach pierwszej oferty publicznej. Redukcja zapisów w transzy przeznaczonej dla inwestorów indywidualnych wyniosła około 85 proc.

Oferta Torpolu obejmowała 7,4 mln szt. akcji nowej emisji serii B i 15,57 mln szt akcji serii A sprzedawanych przez Polimex. Cena akcji Torpolu w ofercie publicznej ustalona została na 8 zł.

W trakcie oferty na rynku pojawiały się spekulacje, że zakupem w czasie oferty publicznej może być zainteresowany inwestor branżowy. Pytany o to pełniący obowiązki prezesa Polimeksu Maciej Stańczuk nie chciał odnieść się do szczegółów.

_ Jeżeli ktoś chce nabyć większy pakiet akcji, to dla nas jest to oznaką dobrej oceny dotychczasowych osiągnięć Torpolu i przede wszystkim wiary w potencjał jej rozwoju i przyszłe wyniki. Kolej czeka wiele lat wysokich nakładów na budowę i modernizację infrastruktury i myślę, że inwestycja w czołową na rynku firmę wykonawczą jest dobrym pomysłem _ - powiedział PAP pod koniec czerwca Stańczuk.

Z emisji nowych akcji Torpol pozyskał ok. 59,2 mln zł na realizację istniejących i planowanych kontraktów w Polsce oraz sfinansowanie działalności operacyjnej i inwestycje w sprzęt budowlany w Norwegii. Zakładany pierwszy dzień notowań akcji i PDA Torpolu na GPW to 8 lipca 2014 roku.

Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz