Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

TIM podaje plany dynamiki przychodów

0
Podziel się:

TIM zakłada dynamikę przychodów w 2012 od minus 10 proc. do 0 proc., EBIT zbliżony do 2009-2010.

TIM podaje plany dynamiki przychodów
(Anutkate/Dreamstime.com)

W optymistycznym wariancie TIM zakłada, że wypracuje w tym roku przychody podobne jak w roku 2011. Wariant pesymistyczny, to dynamika sprzedaży na poziomie minus 10 proc. - poinformował prezes spółki, Krzysztof Folta. Dodał, że zysk operacyjny może być zbliżony do tego z lat 2009-2010._ _

_ - Kłopoty w branży budowlanej zaczęły się szybciej niż zakładaliśmy. W naszym czarnym scenariuszu miały się one rozpocząć dopiero w III kwartale tego roku. Dlatego tez musimy zmienić nasze przewidywania na cały 2012 r. Wariant optymistyczny to utrzymanie sprzedaży na poziomie zeszłorocznym. Wariant negatywny zakłada dynamikę minus 10 proc. _ - powiedział Folta.

Dodał, że segment budownictwa odpowiada obecnie za ok. 90 proc. przychodów ze sprzedaży Grupy TIM. Do 2015 r. udział ten ma wynosić nie więcej niż 60 proc.

Prezes poinformował, że w związku z ciężką sytuacją branży budowlanej, spółka spodziewa się postępującej erozji marż._ _

_ - W I kwartale spadek marży był niewielki, bo o 0,7 proc., ale proces się nasila i myślę, że dalej będziemy mieli do czynienia z erozją marż. Proces ten powinien trwać jeszcze co najmniej rok, czyli do I kwartału 2013 r. _ - podał Folta.

Pytany o oczekiwania odnośnie wyników finansowych w całym roku, prezes odpowiedział: _ jeśli chodzi o wynik EBIT, to możemy mówić o poziomach z lat 2009-2010 (było to kolejno 9,9 mln zł oraz 10,6 mln zł - PAP) _.

Folta nie chciał natomiast przedstawić swoich oczekiwań odnośnie wyniku na poziomie netto. Powiedział jedynie, że nawet jeśli TIM zanotuje stratę, to akcjonariusze mogą być spokojni o wypłatę dywidendy._ _

_ - Polityka dywidendowa się nie zmienia _ - poinformował. Dodał, że środki zgromadzone na funduszu dywidendowym wynoszą obecnie ok. 72 mln zł.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)