Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

TIM spodziewa się dużego spadku sprzedaży

0
Podziel się

Spółka podziewa się dużego spadku sprzedaży i marży w pierwszym półroczu tego roku, w związku z pogorszeniem sytuacji w branży.

TIM spodziewa się dużego spadku sprzedaży
(Maica/iStockphoto)
bEhsAGSt

TIM SA, dystrybutor materiałów elektrotechnicznych, spodziewa się dużego spadku sprzedaży i marży w pierwszym półroczu tego roku, w związku z pogorszeniem sytuacji w branży, w której działa spółka - poinformowała firma w komentarzu do raportu rocznego.

Zarząd TIM-u zakłada, że w sektorze, w którym działa spółka, w tym roku nastąpi spadek sprzedaży o ok. 20-30 proc. w związku ze spadkiem, a częściowo nawet wstrzymaniem inwestycji przemysłowych i kubaturowych. Wpływ na to ma również ograniczenie finansowania budownictwa mieszkaniowego.

Głównym obszarem budownictwa, który będzie rozwijał się w tym roku, są inwestycje infrastrukturalne, współfinansowane z funduszy unijnych. Jak poinformował TIM, udział spółki w tym sektorze jest jednak niewielki.

bEhsAGSv

_ Biorąc pod uwagę powyższą sytuację, przewidujemy duży spadek sprzedaży i marży w pierwszym półroczu bieżącego roku. W związku z powyższym podjęto już w IV kwartale ubiegłego roku działania, mające na celu dostosowanie kosztów do aktualnej sytuacji. Powyższe działania będą kontynuowane w pierwszym półroczu bieżącego roku _ - podano w komentarzu.

Plan inwestycyjny TIM SA na 2009 rok przewiduje inwestycje na poziomie 7,2 mln zł, podczas gdy rok wcześniej było to blisko 33 mln zł.

Tegoroczne wydatki związane będą m.in. z zakupem sprzętu i oprogramowania informatycznego za 1,5 mln zł, a także z zakupem wyposażenia dla magazynu w Siechnicach również za 1,5 mln zł.

_ Biorąc pod uwagę planowane osiągnięcie sprawności operacyjnej magazynu centralnego Siechnice na koniec roku 2009 podjęto prace związane z opracowaniem strategii rozwoju na lata 2010-2015. Koszt prac związanych z opracowaniem strategii oraz wdrożeniem narzędzi monitorujących jej realizację zaplanowano na kwotę 1.700 tys. zł _ - poinformowała spółka.

bEhsAGSB

Z kolei 2,5 mln zł pochłonie uruchomienie projektów innowacyjnych związanych z pozyskaniem nowych rynków przy wykorzystaniu technologii informatycznych oraz technologii logistycznej magazynu centralnego Siechnice.

bEhsAGSW
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)