Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Torfarm czeka na przejęcie Prospera

0
Podziel się

Spółka Torfarm wkrótce przejmie warszawskiego hurtownika z branży farmaceutycznej, Prosper. Czeka tylko na zgodę UOKiK.

Torfarm czeka na przejęcie Prospera
(Lee Nachtiga/CC/Flickr)
bDSoBHvV

Spółka Torfarm wkrótce przejmie warszawskiego hurtownika z branży farmaceutycznej, Prosper, wynika z publikacji prasowych .

Zdaniem _ Pulsu Biznesu _obie spółki czekają tylko na zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Biuro prasowe urzędu potwierdziło, że otrzymało wniosek w tej sprawie.

_ - Przejęcie ma zostać ogłoszone w najbliższych dniach. Torfarm czeka już tylko na zgodę UOKiK spodziewaną jeszcze w tym tygodniu _ - twierdzi rozmówca _ PB _, zbliżony do jednej z konsolidujących się spółek.

bDSoBHvX

Do doniesień gazety nie chciały odnieść się zainteresowanie strony. Do Tadeusza Wesołowskiego, prezesa i głównego akcjonariusza Prospera, nie udało się dziennikarzom _ PB _ dodzwonić, a kontrolujący Torfarm Kazimierz Herba odmówił komentarza. Informację potwierdził natomiast UOKiK.

_ Rzeczywiście, wniosek na o zgodę na przejęcie kontroli nad Prosperem przez Torfarm jest rozpatrywany przez UOKiK. Trafił do urzędu w listopadzie. Decyzja jeszcze nie zapadła _ - powiedziała Aneta Styrnik z biura prasowego UOKiK.

_ Puls Biznesu _ szacuje, że Torfarm nie ma i nie chce mieć własnej sieci detalicznej, bazując w relacjach z aptekami na programie lojalnościowym. W programie _ Świat Zdrowia _, prowadzonym przez spółkę, działa 1,6 tys. aptek, a plany zakładają do końca roku zwiększenie ich liczby do 2 tys.

Prosper także nie rozbudował własnego detalu, opierając się na współpracy z niezależnymi aptekarzami. Jak podaje spółka, w ramach programu lojalnościowego współpracuje z około 1,1 tys. placówek, a łącznie dociera do ponad 4 tys.

bDSoBHwd

_ Jeśli Torfarm przejmie Prosper, jednym długim skokiem zrealizuje plany z nadwyżką. A na poziomie hurtu aptecznego wyraźnie wyjdzie na prowadzenie, obejmując około 30% rynku i zostawiając największych rywali - Polską Grupę Farmaceutyczną i Farmacol - daleko w tyle _ - podsumowuje PB.

Narastająco w I-IV kw. 2008 roku grupa Torfarm miała 14,42 mln zł zysku netto wobec 16,35 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 3969,63 mln zł wobec 3288,79 mln zł. Według BDM, kontroluje 21,6% rynku.

Narastająco w I-IV kw. 2008 roku grupa Prosper miała 0,95 mln zł zysku wobec 0,80 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 1843,87 mln zł wobec 1905,37 mln zł. Według BDM, kontroluje 8,5% rynku.

bDSoBHwy
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)