Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
torfarm
04.08.2005 10:24

Torfarm podtrzymuje prognozy wzrostu przychodów

Dystrybutor farmaceutyków Torfarm SA podtrzymał prognozę wzrostu przychodów do 1,57 mld zł w całym 2005 roku po tym, jak w I półroczu jego obroty wyniosły 711,3 mln zł, podała spółka w komentarzu do opublikowanych w czwartek wyników za II kw. / ISB /

Podziel się
Dodaj komentarz

Dystrybutor farmaceutyków Torfarm SA podtrzymał prognozę wzrostu przychodów do 1,57 mld zł w całym 2005 roku po tym, jak w I półroczu jego obroty wyniosły 711,3 mln zł, podała spółka w komentarzu do opublikowanych w czwartek wyników za II kw.

W całym 2004 roku przychody ze sprzedaży Torfarmu wyniosły 1,3 mld zł.

W czwartek spółka podała, że w drugim kwartale 2005 roku przychody wzrosły o 17,8% r/r do 346,6 mln zł, a zysk netto wzrósł o 83% do 2,9 mln zł. W całym półroczu 2005 zysk netto Torfarm wyniósł 4,2 mln zł.

„Osiągnęliśmy bardzo dobre wyniki. Rozwijaliśmy się dużo szybciej niż cały rynek, który wzrósł w porównaniu z czerwcem zeszłego roku o ok. 8,6% do 7,7 mld zł. W tym czasie nasz udział w rynku dystrybucji farmaceutyków do aptek wzrósł z niecałych 8,9% do 9,3%” – spółka cytuje w komunikacie prezesa Kazimierza Herbę.

„O tym, że poprawiamy naszą efektywność, świadczy również znaczący wzrost marży brutto na sprzedaży oraz zysku netto” – dodał Herba.

Marża brutto na sprzedaży wzrosła w minionym kwartale w porównaniu z drugim kwartałem 2004 roku do 6,5% z 5,7%. Zysk operacyjny wzrósł o 46% do 1,7 mln zł.

Spółka rozpoczęła właśnie realizację dwóch projektów dotyczących nowych systemów informatycznych. Nakłady na oba projekty, których zakładany okres realizacji wynosi rok, są szacowane na ok. 1,2 mln zł.

Torfarm kontynuuje też rozwój programu MultiAptekaSystem, czyli programu zarządzania powierzchnią reklamową w aptekach, a jego celem jest koordynacja działań marketingowych pomiędzy producentem, dystrybutorem i apteką.

Według spółki, MultiAptekaSystem rozwija się bardzo obiecująco i zgodnie z planami na przełomie III/ IV kw. nastąpić ma zbilansowanie przychodów i kosztów w ramach projektu w rozbiciu miesięcznym. Do tej pory wydatki związane z programem obciążały wynik operacyjny spółki (w samym II kw. o 800 tys. zł, a w całym półroczu o 2,2 mln zł).

Tagi: torfarm, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz