Notowania

telekomunikacja polska
21.10.2011 18:42

TP będzie skupować własne akcje. Chce wydać 800 milionów

TP SA rozpocznie program skupu akcji własnych 25 października 2011. Potrwa on do końca przyszłego roku, nie dłużej niż wysokość środków wykorzystanych do skupu akcji sięgnie 800 mln zł, a łączna liczba nabywanych akcji nie osiągnie 10 proc. ogólnej liczby głosów.

Podziel się
Dodaj komentarz

TP SA rozpocznie program skupu akcji własnych 25 października 2011. Potrwa on do końca przyszłego roku, nie dłużej niż wysokość środków wykorzystanych do skupu akcji sięgnie 800 mln zł, a łączna liczba nabywanych akcji nie osiągnie 10 proc. ogólnej liczby głosów. France Telecom nie planuje udziału w programie.

_ Program będzie prowadzony do 31 grudnia 2012 roku nie dłużej niż do czasu gdy wysokość środków wykorzystanych na jego realizację osiągnie 800.000.000 zł. Łączna liczba nabywanych przez spółkę akcji w ramach Programu nie osiągnie liczby akcji uprawniających do wykonywania 10% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu istniejących w dniu 13 października 2011. Liczba akcji nabywanych przez spółkę jakiegokolwiek dnia w czasie Programu nie może przekroczyć 25% średniego dziennego wolumenu obrotów akcji spółki w ciągu 20 dni poprzedzających dzień zakupu _ – czytamy w komunikacie.

Spółka rozpocznie realizację programu we współpracy z DB Securities. Program będzie realizowany na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW, podała spółka.

_ Zarząd TP otrzymał informację od France Telecom - strategicznego akcjonariusza spółki - że spółka ta nie planuje udziału w programie. Program został pozytywnie zaopiniowany przez Radę Nadzorczą TP SA _ – czytamy dalej.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: telekomunikacja polska, tps, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz