Notowania

tps
04.11.2008 09:40

TP SA jednak do podziału?

Z raportu ekspertów wynika wstępnie, że spółka raczej zostanie podzielona

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

Z raportu ekspertów na temat podziału TP SA wynika wstępnie, że TP SA raczej zostanie podzielona, jednak pełny raport nie jest jeszcze znany, a Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikuje go w przyszłym tygodniu - poinformowała w radiu PiN prezes UKE Anna Streżyńska.

_ Prawnie jest możliwość podziału, natomiast później, po podjęciu decyzji o podziale, jest bardzo dużo wątpliwości prawnych co do dalszych kroków, więc ewentualny podział będzie wymagał bardzo dużo zmian prawnych _ - powiedziała we wtorek Streżyńska.

_ Czy dzielić czy nie dzielić - wiemy już, że raczej jest to odpowiedź pozytywna, czyli że jest to korzystne narzędzie regulacyjne dla obecnej sytuacji rynkowej, aczkolwiek nie jedyne i zdecydowanie lepiej byłoby je zastosować przy współpracy z regulatorem _ - dodała.

Dodała, że pełny raport nie jest jeszcze znany i UKE będzie go mógł publikować w przyszłym tygodniu. Raport dotyczący skutków podziału TP SA powinien zaś wpłynąć do UKE do 20 listopada.

Prezes UKE podtrzymała też wcześniejsze zapowiedzi, że decyzję o ewentualnym podziale TP SA podejmie na przełomie listopada i grudnia.

Wcześniej prezes mówiła, że gdyby zapadła decyzja o podziale TP SA na część hurtową i detaliczną, wtedy proces dzielenia telekomu rozpocząłby się w drugiej połowie 2009 roku.

Tagi: tps, telekomunikacja, podział, uke, streżyńska, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz