Notowania

tps
07.09.2011 16:02

TP SA nie przekroczy 3 mld zł kosztów związanych z UKE

Telekomunikacja Polska nie przekroczy zapowiadanych wcześniej ok. 3 mld zł kosztów, jakie poniesie w związku z realizacją porozumienia z Urzędem Komunikacji Elektronicznej z 2009 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz

Telekomunikacja Polska nie przekroczy zapowiadanych wcześniej ok. 3 mld zł kosztów, jakie poniesie w związku z realizacją porozumienia z Urzędem Komunikacji Elektronicznej z 2009 roku, które zakładało m.in. wybudowanie 1,2 mln linii szerokopasmowych w ciągu 38 miesięcy - poinformował na spotkaniu z dziennikarzami prezes TP, Maciej Witucki.

W październiku 2009 roku TP SA podpisała z UKE porozumienie, zgodnie z którym w zamian za stabilizację stawek hurtowych do 2012 roku przez UKE, TP zainwestuje w tym czasie w 1,2 mln linii dostępu do szerokopasmowego internetu. Dzięki porozumieniu UKE zawiesił prace nad podziałem telekomu, które mają być całkowicie przerwane po wprowadzeniu przez TP nowych rozwiązań.

Zgodnie z porozumieniem TP miała też m.in. do końca 2010 roku wprowadzić równoważność dostępu, czyli _ chińskie mury _ w systemach IT, zapewniające niedyskryminujący przepływ informacji pomiędzy częścią hurtową a detaliczną TP.

_ - Dziś jesteśmy dwa lata po podpisaniu porozumienia. Mamy zbudowanych więcej linii niż było planowane na dziś. Mówiliśmy, że łączne koszty inwestycyjne mogą sięgać 3 mld zł i to niewątpliwie w tych kwotach się zamyka _ - powiedział Witucki.

_ - Absolutnie żadnego przekroczenia tych kwot nie będzie. Dziś jesteśmy w połowie drogi, jeśli chodzi o budowane linie _ - dodał. Powiedział też, że na koniec lipca zostało oddanych 615 tys. linii szerokopasmowych, z czego 218,1 tys. to nowe linie, a 397,4 tys. to linie zmodernizowane.

_ - Teraz będziemy kontynuować głównie linie modernizacyjne _ - powiedział też Witucki. Prezes powiedział też, że TP SA zdecydowała się zrezygnować z projektu outsourcing zarządzania siecią, zgodnie z którym wybrany przez Grupę TP partner miał przejąć ok. 2500 pracowników spółki odpowiadających za działanie sieci stacjonarnej TP.

_ Biorąc pod uwagę ilość korzyści i ryzyka operacyjne oraz ryzyka społeczne rezygnujemy z tego projektu i zostawiamy to u siebie. To nie jest tak, że go zamrażamy, tylko przerwaliśmy ten projekt _ - powiedział Witucki.

W styczniu 2011 roku telekom informował o potencjalnym projekcie wydzielenia części zadań poza Grupę TP, który o ile zostanie zrealizowany, może objąć około 2,5 tys. pracowników w pierwszym kwartale 2012 roku.

Witucki powiedział też w środę, że TP SA raczej nie jest zainteresowana potencjalnym kupnem Multimedia Polska ani częścią sieci Aster, którą będzie musiał sprzedać UPC, chociaż gdy te aktywa zostaną wystawione na sprzedaż, wtedy spółka się im przyjrzy.

_ - Jeśli chodzi o Aster, to zobaczymy co się pojawi. Przyglądaliśmy się wcześniej Asterowi, ale cena była za wysoka. Jeśli chodzi o Multimedia, to nawet nie wiem jaka jest ich infrastruktura _ - powiedział prezes.

Tagi: tps, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz