Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

TP SA obniża ceny połączeń telefonicznych

0
Podziel się:

Telekomunikacja Polska planuje obniżyć ceny połączeń z telefonów stacjonarnych na komórki dla klientów biznesowych od 15 kwietnia. To efekt porozumienia z Urzędem Komunikacji Elektronicznej.

TP SA obniża ceny połączeń telefonicznych
(Cristiano Betta)

Telekomunikacja Polska planuje obniżyć ceny połączeń z telefonów stacjonarnych na komórki dla klientów biznesowych od 15 kwietnia. To efekt porozumienia z Urzędem Komunikacji Elektronicznej - poinformował rzecznik Grupy TP Wojciech Jabczyński.

_ Szczegóły oferty podamy za kilkanaście dni. Urząd (Komunikacji Elektronicznej - PAP) sugerował termin +prima aprilisowy+, my kilkanaście tygodni późniejszy. Dzięki kompromisowi z regulatorem i przyspieszeniu wprowadzania przez TP niezbędnych rozwiązań IT, klienci biznesowi szybciej skorzystają z tańszych rozmów _ - poinformował.

W ubiegłym tygodniu UKE poinformował, że nałoży na TP karę, jeśli spółka do 1 kwietnia br. nie obniży cen połączeń z telefonów stacjonarnych do sieci komórkowych dla klientów biznesowych.

Jak powiedziała w piątek PAP prezes UKE Anna Streżyńska, ceny połączeń muszą spaść co najmniej o ok. 12 groszy za minutę. O tyle bowiem spadły w styczniu stawki hurtowe (tzw. MTR-y).

_ W przypadku, gdy termin wdrożenia przez TP wyżej wymienionych zmian będzie bardziej odległy niż dzień 1 kwietnia 2009 r., zostanie wszczęte postępowanie o nałożenie kary za stosowanie zawyżonych cen za połączenia F2M (ang. Fixed to Mobile - z telefonów stacjonarnych na komórkowe) w ofertach dla klientów biznesowych _ - poinformował wtedy UKE.

1 marca br. Telekomunikacja Polska obniżyła ceny połączeń z telefonów stacjonarnych do sieci komórkowych dla klientów indywidualnych. Minuta rozmowy do sieci Orange, Plus i Era kosztuje 0,40 zł brutto. Wcześniej, od czerwca ubiegłego roku, minuta połączenia do tych sieci kosztowała 0,57 zł.

Nowy cennik TP to efekt obniżenia stawek hurtowych MTR (ang. Mobile Termination Rates). Dotychczasowy harmonogram obniżania stawek MTR został ustalony w kwietniu 2007 roku na trzy lata. W tym czasie spadły one z 65 groszy do 33,87 groszy po obniżce w maju 2008 r.

Zgodnie z decyzjami UKE z października 2008 roku, operatorzy od 1 styczniu 2009 r. musieli obniżyć stawki do 21,62 groszy. W lipcu 2009 r. zostaną obniżone do 16,77 groszy.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)