Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

TPSA ma zabezpieczenie na ponad 40 mln zł

0
Podziel się:

Telekomunikacja Polska uzyskała sądowe zabezpieczenie przeciwko firmie Długie Rozmowy (DRSA) na 40,8 mln zł. DRSA należą do grupy MNI.

TPSA ma zabezpieczenie na ponad 40 mln zł
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Telekomunikacja Polska uzyskała sądowe zabezpieczenie przeciwko firmie Długie Rozmowy (DRSA) na 40,8 mln zł. DRSA należą do grupy MNI.

_ Długie Rozmowy SA przez dwa lata nie płaciły należności TPSA za świadczone na ich rzecz usługi hurtowe lub uiszczały należności w niepełnej wysokości. W konsekwencji Długie Rozmowy są dłużnikiem TPSA. Długie Rozmowy w trakcie procesu twierdziły, iż potrącały z należności dla TP swoje domniemane roszczenia z tytułu kar umownych. Sąd uznał, że nie zostało to dostatecznie uprawdopodobnione. Uzasadniając potrzebę zabezpieczenia roszczenia TPSA, Sąd wskazał, iż Długie Rozmowy podejmowały wiele czynności mających na celu wykreowanie wątpliwego przychodu, a następnie wyprowadzenie go do podmiotu kontrolującego, tj. do spółki MNI Telecom _ - czytamy w oświadczeniu TPSA.

Spółka podała, że 28 lutego, na podstawie wyroku sądu, zostało wszczęte czynności egzekucyjne wobec DRSA.

_ Doszło do zajęcia wszystkich znanych organowi egzekucyjnemu rachunków bankowych spółki Długie Rozmowy, ponadto komornik przy asyście Policji wkroczył do pomieszczeń biurowych spółki i zajął wszystkie należące do niej ruchomości _ - twierdzi TPSA.

Wcześniej MNI informowało m.in. o tym, że DRSA naliczają TPSA kary umowne _ z tytułu nienależytego wykonywania umowy o połączeniu sieci z 2002 roku oraz Decyzji Prezesa UKE z 2007 roku _.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)