Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budimex
18.09.2012 08:09

Tracja-Tiltra odstąpiła od umowy za 150 milionów złotych

Tracja-Tiltra odstąpiła od umowy z PNI zawartej we wrześniu 2011 roku na wykonanie robót budowlanych modernizacji odcinka linii nr 9 objętego obszarem Lokalnego Centrum Sterowania z siedzibą w Malborku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Palko72/Dreamstime.com)

Tracja-Tiltra odstąpiła od umowy z PNI zawartej we wrześniu 2011 roku na wykonanie robót budowlanych modernizacji odcinka linii nr 9 objętego obszarem Lokalnego Centrum Sterowania z siedzibą w Malborku, o wartości netto 149,7 mln zł - podał w komunikacie Budimex, który jest właścicielem PNI.

- _ Według pisma przyczyną odstąpienia od umowy jest zaprzestanie wykonywania zgodnie z umową przewidzianych nią robót oraz bezskuteczny upływ terminu wyznaczonego w oświadczeniu z dnia 6 września 2012 r. na przystąpienie przez PNI do wykonania tychże robót. Odstąpienie nosi datę 12 września 2012. Wartość szacunkowa robót wykonanych przez PNI do dnia odstąpienia od umowy wynosi 28.000.000 zł _ - podał Budimex.

- _ Umowa przewiduje karę dla PNI w wysokości 53.436.996,45 zł, jednakże w ocenie Zarządu PNI odstąpienie od umowy jest bezpodstawne, a tym samym naliczenie wyżej wymienionej kary byłoby niezasadne. Z tytułu rozwiązania powyższej umowy nie ma skutków finansowych dla Budimeksu _ - podano.

13 września Sąd Rejonowy dla Warszawy Praga-Północ postanowił o ogłoszeniu upadłości PNI z możliwością zawarcia układu.

Tagi: budimex, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz