Notowania

zelmer
30.09.2011 10:43

Trigon DM zaleca kupowanie akcji Amiki i Zelmera

Analitycy Trigon DM, w raporcie z 30 września, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Amiki i Zelmera od zalecenia "kupuj". Cena docelowa dla akcji Amiki została ustalona na 39,7 zł, a dla Zelmera na poziomie 32,6 złotego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Emily2k/Dreamstime)

Analitycy Trigon DM, w raporcie z 30 września, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Amiki i Zelmera od zalecenia _ kupuj _. Cena docelowa dla akcji Amiki została ustalona na 39,7 zł, a dla Zelmera na poziomie 32,6 złotego.

Raport został przygotowany przy kursie Amiki na poziomie 21,8 zł i 25,13 zł w przypadku Zelmera. W piątek ok. godz. 10 za akcję Amiki płacono 22,5 zł, a papier Zelmera wyceniany był na 26,9 złotego.

Analitycy Trigon DM oceniają, że w ostatnich kwartałach segment małego AGD lepiej sobie radził i wydaje się, że sytuacja ta może się utrzymać w najbliższym czasie.

Zauważają, że Amica choć jest większa pod względem poziomu realizowanych obrotów i działa w większym segmencie rynku, to jednak konkuruje w tej części rynku, która charakteryzuje się mniejszym tempem wzrostu. Ma w porównaniu do Zelmera bardziej zdywersyfikowaną strukturę geograficzną sprzedaży. Z kolei Zelmer, choć mniejszy to działa na rynku szybciej rosnącym i bardziej zróżnicowanym.

_ Różnice w tempie wzrostu rynku, większe możliwości koncentracji na wysokomarżowych, ale nisko konkurencyjnych niszach w małym AGD, jak również nietrafiona inwestycja Amiki w produkcję pralek i lodówek mają przełożenie na poziom realizowanych marż. W Zelmerze na poziomie EBITDA są one około 2-krotnie wyższe niż w Amice. Tym niemniej niska baza w przypadku Amiki, wycofanie się z produkcji pralek i lodówek oraz reorganizacja grupy sprawią, że powinna ona notować szybszy niż Zelmer wzrost wyników w najbliższych latach _ - napisano w raporcie.

Analitycy spodziewają się poprawy wyników obu spółek w drugiej połowie tego roku.

_ W II połowie roku oczekujemy wyraźnego wzrostu wyników, na co obok typowej sezonowości wpływ mają działania podejmowane przez spółki (zmiana dostawców towarów w Amice i nowy zakład w Zelmerze). W dłuższej perspektywie spółki mogą odczuwać presję na marże (wysoka konkurencja), zagrożeniem dla ich wyników byłoby również załamanie eksportu _ - napisano w raporcie.

Trigon DM prognozuje, że Amica wypracuje w tym roku 25,8 mln zł zysku netto, 67,2 mln zł EBITDA przy przychodach na poziomie 1,473 mld zł. Zysk netto Zelmera może wynieść w tym roku 49,9 mln zł, 58 mln zł EBITDA przy przychodach na poziomie 706,7 mln zł.

Czytaj w Money.pl

Tagi: zelmer, zlr, amica, amc, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz