Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Trwa seria wzrostów na Wall Street

0
Podziel się

W centrum uwagi jest rozpoczęte posiedzenie Fed, na którym może zapaść decyzja o ograniczeniu skupu aktywów.

Trwa seria wzrostów na Wall Street
(UPI Photo / eyevine/EAST NEWS)
bEpNPfhN

Giełdy w Stanach Zjednoczonych we wtorek nieznacznie rosły po niższych od oczekiwań danych o inflacji w USA w sierpniu. W centrum uwagi jest rozpoczęte posiedzenie Fed, na którym może zapaść decyzja o ograniczeniu skupu aktywów.

Na zamknięciu w USA Dow Jones Industrial wzrósł o 0,27 procent, do 15.535,86 punktów, S&P 500 zyskał 0,42 procent, a Nasdaq Composite zwyżkował o 0,75 procent.

Wtorkowe notowania głównych indeksów z Wall Street Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bEpNPfhP

Konsensus rynkowy zakłada, że podczas rozpoczętego we wtorek posiedzenia Fed zdecyduje o ograniczeniu skupu obligacji o kwotę 10 mld dolarów miesięcznie. Taki scenariusz jest już raczej w cenach. W tej chwili Fed co miesiąc przeznacza na skup aktywów i poprawę płynności na rynku 85 mld dolarów.

_ - Wszyscy czekają na jutrzejszą decyzję Fed, ale giełda rośnie, gdyż inwestorzy pogodzili się już z ograniczeniem wielkości skupu obligacji o 10 mld dolarów _ - uważa Paul Hogan, zarządzający funduszem FAM. - _ Nadal sądzimy, że Fed ogłosi w środę redukcję zakupów obligacji. Biorąc pod uwagę, że rentowości mocno wzrosły w ostatnich miesiącach w oczekiwaniu na ten krok, wątpimy, żeby obecnie decyzja banku centralnego spowodowała szczególną reakcję rynku _ - oceniają z kolei analitycy Capital Economics.

Indeks nastrojów wśród amerykańskich firm budowlanych przygotowany przez National Association of Home Builders (NAHB) we wrześniu wyniósł 58 punktów., wobec 58 miesiąc wcześniej po korekcie w dół o 1 punkt. Analitycy oczekiwali indeksu we wrześniu na poziomie 58 punktów.

Z kolei z danych Departamentu Pracy wynika, że w sierpniu wskaźnik CPI w USA wyniósł 0,1 procent miesiąc do miesiąca i 1,5 procent w skali roku wobec oczekiwań ekonomistów odpowiednio 0,2 i 1,6 procent.

bEpNPfhV

Ze spółek we wtorek wyraźnie rosły akcje Microsoftu, który zwiększył dywidendę o 22 procent do 28 centów na akcję i zapowiedział skup akcji własnych za 40 mld dolarów. Analitycy zwracają uwagę, że udział spółek z indeksu S&P 500, które wypłacają dywidendę wynosi 83 procent, co jest najwyższym poziomem od 15 lat.

Zyskiwał też Intel, gdyż Credit Suisse podniósł cenę docelową jego akcji do 30 dolarów z 28 wcześniej. W górę szły również papiery Aeropostale, a w akcjonariacie spółki z udziałem 8 procent pojawił się fundusz private equity Sycamore Partners.

Prawie 10 procent rosły akcje Safeway, który przygotuje się do obrony przed próbą wrogiego przejęcia. Spadały za to akcje Mosaic po obniżeniu kwartalnych prognoz sprzedaży.

Czytaj więcej w Money.pl
Wall Street w górę, a emocje dopiero się zaczną Inwestorzy za Oceanem wciąż oczekują na nadchodzące decyzje w sprawie modyfikacji programu luzowania ilościowego.
Dane rozczarowały, ale Wall Street na plusie Mimo słabych wiadomości z gospodarki, w górę poszły wszystkie najważniejsze indeksy amerykańskich giełd.
Brak decyzji o ataku na Syrię uspokoił Wall Street Prezydent Obama opóźnia głosowanie Kongresu w sprawie Syrii. Indeksy na Wall Street na plusie. Wyjątkiem jest Nasdaq, który traci z powodu spółki Apple.
bEpNPfiq
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)