Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

TU Europa planuje nową emisję

0
Podziel się:

TU Europa planuje emisję do 1.575.000 akcji serii H bez prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy, a środki z emisji przeznaczy na rozwój biznesu.

TU Europa planuje nową emisję
bFeASGqJ

TU Europa planuje emisję do 1.575.000 akcji serii H bez prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy, a środki z emisji przeznaczy na rozwój biznesu.

Z powodu planowanej emisji zarząd spółki nie będzie rekomendował wypłaty dywidendy z zysku za 2009 rok - poinformowali przedstawiciele TU Europa.

Wskutek emisji kapitał zakładowy spółki wzrośnie z 31.500.000 zł do nie więcej niż 37.800.000 zł. Wartość nominalna jednej akcji serii H wynosi 4 złote. Decyzję w sprawie emisji podejmie NWZA spółki zwołane na 10 lutego 2010 roku.

bFeASGqL

Przedstawiciele TU Europa poinformowali, iż spółka chciałaby przeprowadzić emisję jak najszybciej.

_ - Intencją zarządu jest przeprowadzenie emisji tak szybko jak to możliwe. Prospekt złożymy zaraz po decyzji walnego zgromadzenia, w możliwie najszybszym terminie _ - powiedział prezes TU Europa Jacek Podoba.

Z wypowiedzi prezesa wynika, że emisja może odbyć się przed czerwcem tego roku.

_ - Na pewno inni ubezpieczyciele nas nie wyprzedzą _ - powiedział.

bFeASGqR

PZU szacowało niedawno, że może przeprowadzić swoją ofertę publiczną w maju tego roku.

Ze względu na plany emisji, zarząd TU Europa nie zamierza rekomendować wypłaty dywidendy z zysku za 2009 rok.

_ - Byłoby nierozsądne wypłacać dywidendę i jednocześnie zwracać się do inwestorów o środki z emisji akcji _ - powiedział Podoba.

bFeASGqS

W ubiegłym roku TU Europa przeznaczyła 39,375 mln zł z zysku za 2008 rok na wypłatę dywidendy. Na akcję przysługiwała dywidenda w wysokości 5 złotych.

Spółka poinformowała, że emisja w części będzie skierowana do inwestorów zagranicznych.

_ Oferta publiczna akcji będzie skierowana do krajowych inwestorów instytucjonalnych oraz indywidualnych; niemniej w związku z ofertą zarząd zamierza przeprowadzić ograniczone działania marketingowe poza Polską skierowane do wybranych inwestorów instytucjonalnych _ - napisano w komunikacie prasowym spółki.

TU Europa podała, że środki pozyskane z emisji przeznaczy na ugruntowanie pozycji lidera bancassurance i większą koncentrację na kluczowych dla spółki produktach inwestycyjnych oraz związanych z kredytami hipotecznymi, gotówkowymi i kartami płatniczymi.

bFeASGqT

Spółka planuje także rozwinąć działalność w nowych obszarach, takich jak ubezpieczenia medyczne, turystyczne czy gwarancje ubezpieczeniowe.

_ - Przygotowaliśmy więc i rozpoczęliśmy wdrażanie kolejnej strategii EUROPY na lata 2010 - 2012. Opieramy ją na dalszej ekspansji, innowacyjności, wysokiej skuteczności po stronie sprzedaży i bezwzględnej kontroli kosztów. Aby to jednak osiągnąć, potrzebny jest nam większy kapitał. Jako jedyni na GPW reprezentujemy sektor typowo ubezpieczeniowy, a to powinno zwiększyć zainteresowanie naszą ofertą _ - powiedział Podoba.

Spółka podała także, iż jednym z podstawowych celów na najbliższe lata będzie utrzymanie ROE na poziomie powyżej 25 procent.

bFeASGrm
erp
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)