Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

TU Europa w końcu kupiona

0
Podziel się:

Getin zawarł umowę z Leszkiem Czarneckim na kupno TU Europa.

bFeCLeUl

Getin Holding zawarł z Leszkiem Czarneckim w czwartek umowę kupna akcji TU Europa w dwóch transzach - poinformowała spółka.

"Na podstawie umowy Pan Leszek Czarnecki zobowiązał się do zbycia na rzecz Getin Holding posiadanych przez niego akcji Towarzystwa Ubezpieczeń Europa SA z siedzibą we Wrocławiu stanowiących 25,14 proc. kapitału zakładowego TU Europa oraz zagwarantował zbycie na rzecz Getin Holding akcji TU Europa posiadanych przez LC Corp BV, w której Pan Leszek Czarnecki jest jedynym udziałowcem, stanowiących 74,33 proc. kapitału zakładowego TU Europa" – napisał Getin w komunikacie.

Cena jednej akcji ubezpieczyciela została ustalona na 71,66 zł. Łącznie sprzedawany pakiet akcji TU Europa warty jest 561,103 mln zł.

bFeCLeUn

Za pozyskane ze sprzedaży akcji TU Europa środki Czarnecki zobowiązał się do objęcia 20.264.572 akcji serii L Getin Holding. Dodatkowo Czarnecki zagwarantował, że środki które pozyska posiadana przez niego spółka LC Corp BV, zostaną przeznaczone na objęcie 59.923.652 akcji serii L.

"Objęcie akcji serii L nastąpi w wykonaniu uprawnień wynikających z warrantów subskrypcyjnych serii A1 i A2, które wyemituje Getin Holding, za cenę emisyjną akcji wynoszącą 7,00 złotych" - podano w komunikacie.

W komunikacie napisano także, że warunkiem realizacji umowy jest uzyskanie przez Geting Holding kwoty potrzebnej do nabycia akcji TU Europa tj. 561,103 mln zł z emisji akcji serii M, a dodatkowo wyrażenia przez KNUiFE lub KNF zgody na nabycie drugiej transzy akcji ubezpieczyciela.

"Warunki zawieszające powinny być spełnione nie później niż w dniu 20 grudnia 2007 roku".

bFeCLeUt

Getin Holding informował w sierpniu, że zamierza przeprowadzić emisję do 70 mln akcji serii L, aby kupić do końca kwietnia 2007 roku 7.832.800 akcji TU Europa stanowiących 99,46 proc. kapitału zakładowego tej spółki.

Tymczasem KNUiFE podtrzymała miesiąc temu zaskarżoną przez Getin Holding decyzję, sprzeciwiającą się przejęciu przez Getin Holding ponad 50 proc. akcji TU Europa SA oraz, pośrednio, ponad 50 proc. akcji TU na Życie Europa SA.

Getnin informował także wcześniej, że w przypadku zgłoszenia przez KNUiFE sprzeciwu, co do nabycia pozostałych akcji TU Europa środki z emisji spółka przeznaczy na rozwój działalności na rynkach zagranicznych oraz kontynuację rozwoju spółek wchodzących w skład grupy.

bFeCLeUO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)