Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

TU Europa wchodzi na Ukrainę

0
Podziel się:

Grupa ubezpieczeniowa Europa otrzymała zezwolenie na działalność na Ukrainie w zakresie ubezpieczeń majątkowych i życiowych poprzez spółki zależne Europa.ua.

TU Europa wchodzi na Ukrainę
(domin_domin/iStockphoto)
bEIHkfLp

Wejście na Ukrainę jest elementem długoterminowej strategii grupy, zakładającej ekspansję na rynki wschodnioeuropejskie, poinformowała Europa w komunikacie.

Ukraińska Państwowa Komisja Regulacji Rynków Usług Finansowych podjęła decyzję o udzieleniu Europa.ua licencji ubezpieczeniowych łącznie na 13 rodzajów ubezpieczeń. Umożliwia to rozpoczęcie działalności wykorzystującej sprawdzony w Polsce model biznesowy oparty na współpracy z sektorem finansowym.

Spółki rozpoczną na Ukrainie aktywność biznesową od zaoferowania produktów bancassurance oraz ubezpieczeń turystycznych, dostępnych dla klientów indywidualnych.

bEIHkfLr

Centrala Europa.ua została ulokowana we Lwowie. Planowane jest otwarcie regionalnych biur sprzedaży i obsługi szkód/świadczeń. Pierwsze z nich będzie uruchomione w Kijowie.

Podobnie jak w Polsce, spółki nie będą budowały sieci oddziałów. W ocenie zarządów spółek tworzących grupę Europa, ukraiński sektor ubezpieczeniowy ma w sobie potencjał rozwojowy oraz perspektywę wzrostową. Obecność na tym rynku podmiotów Getin Holding ułatwia start biznesu ubezpieczeniowego za wschodnią granicą.

_ Na Ukrainie we współpracy z bankami zaproponujemy produkty ochronno-majątkowe dołączane do kredytów, a w miarę rozwoju tamtejszego rynku także rozwiązania inwestycyjne. Nastawiamy się również na relacje z biurami podróży, które będą mogły zaoferować nasze ubezpieczenia turystyczne swoim klientom _ - powiedział wiceprezes Krzysztof Mędrala.

Nowo utworzone spółki będą prowadzić działalność na Ukrainie w zakresie ubezpieczeń majątkowych i życiowych. Kluczowym obszarem rozwoju będzie bancassurance. Europa.ua chce być aktywnym graczem tworzącym ten sektor na Ukrainie, gdzie działa 176 banków.

bEIHkfLx

_ Prowadzimy zaawansowane rozmowy z kilkoma bankami i planujemy uruchomienie procesu sprzedaży już w najbliższych miesiącach. Wchodząc na rynek z innowacyjną ofertą produktów ubezpieczeniowych, którą elastycznie dostosowaliśmy do potrzeb ukraińskich klientów, będziemy pracować nad jej systematycznym poszerzaniem _ - powiedział prezes Europa.ua Vladyslav Lebedynets, cytowany w komunikacie.

Obecnie na ukraińskim rynku aktywnych jest 250 ubezpieczycieli, z czego jedna piąta operuje na rynku życiowym, a pozostałą, dominującą część stanowi rynek majątkowy.

Według danych z trzeciego kwartału ub.r. wartość składki brutto na rynku ubezpieczeń majątkowych wyniosła 15,5 mld UAH (ok. 6,7 mld. zł). Wartość składki brutto na rynku ubezpieczeń życiowych wyniosła 0,9 mld UAH (ok. 0,4 mld zł).

Spółka podała, że wejście na Ukrainę jest elementem długoterminowej strategii grupy, zakładającej ekspansję na rynki wschodnioeuropejskie. Obecnie TU Europa sprzedaje ubezpieczenia turystyczne dla wyjeżdżających do Rosji, na Ukrainę i Białoruś.

bEIHkfLy

| |
| --- |

bEIHkfLS
erp
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)