Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

TU Europa wznowiło ofertę publiczną

0
Podziel się

Towarzystwo Ubezpieczeń Europa wznowiło zawieszoną w czerwcu ofertę publiczną. Maksymalna cena emisyjna papierów serii H i papierów sprzedawanych przez Getin Noble Bank została ustalona na 160 złotych.

TU Europa wznowiło ofertę publiczną
(Pressmaster/Dreamstime)
bEhYWUXp

Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa na początku czerwca zdecydowało o zawieszeniu oferty publicznej obejmującej 1.575.000 papierów nowej emisji serii H oraz 1.570.400 akcji oferowanych do sprzedaży przez Getin Noble Bank z powodu niekorzystnej sytuacji rynkowej.

Podany przez spółkę aktualny harmonogram zakłada, że zapisy w transzy inwestorów indywidualnych potrwają od 15 do 21 września tego roku, a w transzy instytucjonalnej od 22 do 24 września.

21 września podana zostanie cena akcji oferowanych i liczba papierów w poszczególnych transzach.

bEhYWUXr

Około 8 października planowany jest pierwszy dzień notowania praw do akcji na GPW.

_ Spółka oraz sprzedający, po konsultacji z oferującym ustalili, iż maksymalna cena emisyjna akcji Spółki serii H oraz akcji sprzedawanych wyniesie 160 zł _ - podano w komunikacie.

Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa chce ugruntować pozycję lidera bancassurance i rozwijać kluczowe produkty o charakterze inwestycyjnym oraz związane z kredytami hipotecznymi, gotówkowymi i kartami płatniczymi. Planuje także rozwinąć działalność w nowych obszarach, takich jakubezpieczenia turystyczne czy gwarancje ubezpieczeniowe.

bEhYWUXS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)