Notowania

lts
28.03.2011 12:05

Tusk o sprzedaży Lotosu przez Skarb Państwa

Do września, października tego roku będzie wiadomo jakie jest zainteresowanie udziałem w prywatyzacji Grupy Lotos. W przypadku potencjalnych inwestorów z Rosji wskazana jest pewna ostrożność - powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej premier Donald Tusk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Lech Muszyński)

*Do września, października tego roku będzie wiadomo jakie jest zainteresowanie udziałem w prywatyzacji Grupy Lotos. W przypadku potencjalnych inwestorów z Rosji wskazana jest _ pewna ostrożność _ - powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej premier Donald Tusk. *

_ Na razie rozpoczynamy proces, który powinien dać odpowiedź bardzo precyzyjną, do września, października będziemy wiedzieć jak wygląda zainteresowanie, na jakim poziomie potencjalni inwestorzy wyceniają wartość gdańskiej rafinerii. Będziemy oceniać wspólnie z szefostwem rafinerii i Skarbu Państwa, na ile satysfakcjonujące są sygnały, które otrzymamy _ - powiedział premier Tusk.

Na pytanie, czy rząd wyklucza sprzedaż Lotosu rosyjskim inwestorom, odpowiedział:

_ Nie ma żadnej ideologicznej przesłanki, by mówić kategoryczne _nie" dla inwestorów z jakiegokolwiek kraju, także z Rosji. Jednak ze względu na pozycję surowcową Rosji i na nasze częściowe uzależnienie od dostawców ze strony rosyjskiej wskazana jest pewna ostrożność i powściągliwość, nie będzie jednak ideologicznych zakazów na robienie wspólnych interesów" - powiedział Tusk.

_ Gwarantuję, że wspólnie z ministrem Gradem i prezesem Olechnowiczem, będziemy wykazywać się czujnością _ - dodał.

Ministerstwo Skarbu Państwa czeka na oferty na kupno 53,2 proc. akcji Grupy Lotos do 29 kwietnia. Resort poinformuje o swojej decyzji do 13 maja 2011 roku.

Minister Skarbu Państwa pod koniec października zaprosił do negocjacji w sprawie nabycia 69.076.392 akcji Grupy Lotos, stanowiących 53,2 proc. kapitału zakładowego firmy. Do negocjacji zaproszono zainteresowane podmioty _ ze szczególnym uwzględnieniem tych, których przedmiot działalności obejmuje górnictwo ropy naftowej _.

Grupa Lotos jest drugim po PKN Orlen producentem paliwa w kraju. Skarb Państwa posiada pakiet kontrolny gdańskiej spółki; jest właścicielem 53 proc. akcji.

Tagi: lts, giełda, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz