Notowania

tvn
02.04.2009 09:41

TVN zwiększył udział w Neovision

TVN, zgodnie z zapowiedziami, zwiększył do 51 proc. udział w Neovision, jedynym udziałowcu spółki ITI Neovision, która jest właścicielem i operatorem polskiej platformy cyfrowej n .

Podziel się
Dodaj komentarz

TVN, zgodnie z zapowiedziami, zwiększył do 51 proc. udział w Neovision, jedynym udziałowcu spółki ITI Neovision, która jest właścicielem i operatorem polskiej platformy cyfrowej _ n _ .

_ Na mocy umowy pomiędzy TVN, ITI oraz Neovision, TVN zwiększył swój udział w spółce Neovision o 26 proc. (minus jeden udział) do 51 proc. poprzez udzielenie platformie +n+ oraz Neovision pożyczek o łącznej wysokości 27,8 mln euro przeznaczonych na sfinansowanie umorzenia udziałów Neovision posiadanych przez ITI oraz częściową spłatę pożyczek udzielonych przez ITI i podmioty z tej samej grupy na rzecz, odpowiednio, Neovision oraz ITI Neovision Sp. z o.o. (+n+) _ - podano w komunikacie.

W wyniku transakcji ITI i podmioty z nią powiązane otrzymały łącznie kwotę 27,8 mln euro.

Umowa zawiera mechanizm korekty zapłaty, który będzie zrealizowany w 2011 roku, jeśli rzeczywiste wyniki platformy _ n _przekroczą określone cele w 2010 roku.

Cele, które platforma _ n _ powinna osiągnąć w 2010 roku, to pozytywna EBITDA, liczba subskrybentów powyżej 848.000, ARPU powyżej 60,48 zł oraz przychody z tytułu opłat abonamentowych na poziomie nie niższym niż 555.618.071 zł.

_ Jeśli cele te zostaną osiągnięte łącznie, ITI otrzyma 0,3214 euro za każdy dodatkowy 1 złoty przychodów z tytułu opłat licencyjnych ponad poziom 555.618.071 zł. Całkowita wartość korekty zapłaty nie przekroczy 60 mln euro _ - poinformowano w komunikacie.

TVN ma prawo uregulować do 50 proc. wartości korekty zapłaty poprzez dostarczenie akcji TVN, wycenionych na bazie średniej ważonej ceny rynkowej z 30 dni sesyjnych poprzedzających płatność.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: tvn, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz