Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Twitter wyceniany na siedem miliardów dolarów

Wygląda na to, że Twitter cieszy się popularnością nie tylko wśród użytkowników, ale także wśród inwestorów. Według informacji dziennika Wall Street Journal najpopularniejszy obecnie na świecie system mikroblogów wart jest siedem miliardów dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wygląda na to, że Twitter cieszy się popularnością nie tylko wśród użytkowników, ale także wśród inwestorów. Według informacji dziennika Wall Street Journal *najpopularniejszy obecnie na świecie system mikroblogów wart jest siedem miliardów dolarów.*


Jak informuje _ Wall Street Journal _ w ostatnim czasie inwestorzy bili się wręcz by móc zdobyć udziały w stosunkowo młodej firmie internetowej.

Miało to także wpływ na wycenę przedsiębiorstwa, którego wartość szacuje się obecnie na siedem miliardów dolarów (4,9 mld euro), informuje _ Wall Street Journal _ powołując się na swoje źródła. Podczas ostatniej rundy zbierania funduszy Twitterowi udało się pozyskać setki milionów dolarów świeżego kapitału, pisze dalej _ Wall Street Journal _.

Ostatnim razem firma pozyskiwała fundusze z rynku kapitałowego w grudniu ubiegłego roku – wówczas Twittera wyceniano na 3,7 mld dolarów. W międzyczasie Twitter rozbudował swoją usługę mikroblogu, a cała branża internetowa odnotowuje znaczący rozwój. O zainteresowaniu inwestorów przedsiębiorstwami internetowymi mogą świadczyć udane debiuty giełdowe biznesowego serwisu społecznościowego LinkedIn oraz internetowego radia Pandora.

Mimo że firmy prawie nie odnotowują zysków, a w przypadku Pandory generują wręcz straty, inwestorzy wyceniają je na miliardy dolarów. Na parkiet zmierza także amerykański producent gier społecznościowych Zynga oraz lider na rynku zakupów grupowych Groupon. W przyszłym roku na giełdzie ma zadebiutować także Facebook i prawdopodobnie Twitter. Dlatego też gracze giełdowi przyglądają się dokładnie, ile pieniędzy inwestorzy są gotowi wyłożyć na stół poza giełdą, aby zdobyć udziały w firmie.

Z ceny za poszczególne udziały obliczana jest łączna wartość przedsiębiorstwa. Jednak kwota ta jest tylko wartością orientacyjną dla sumy, jaką przedsiębiorstwo może faktycznie pozyskać z giełdy. W przypadku Facebooka wyceny wahają się w granicach od 50 do 100 miliardów dolarów. Niektórzy z ekspertów branżowych obawiają się już kolejnej bańki internetowej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t100456.jpg ) ] (http://manager.money.pl/strategie/psychologia_biznesu/artykul/marketing;spolecznosciowy;tajniki;skutecznej;promocji;w;social;media,229,0,816357.html) Marketing społecznościowy. Tajniki skutecznej promocji w social media Im więcej ludzi będzie w gronie Twoich znajomych, tym większa szansa, że odniesiesz sukces.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/60/t84796.jpg ) ] (http://interaktywnie.com/biznes/artykuly/raporty-i-badania/twitter-zarabia-ale-tylko-w-stanach-150-mln-dolarow-w-tym-roku-18981) Twitter zarabia, ale tylko w Stanach Facebook zarabia na reklamach miliardy dolarów, ale Twitter ugra w tym roku "jedynie" 150 milionów.
Tagi: internet, twitter, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz