Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wall street
29.09.2009 06:00

Udany początek na Wall Street

Inwestorzy, z braku istotnych danych makro, postanowili wybrać się na większe zakupy na Wall Street.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomás Fano/CC/Flickr)

*W USA inwestorzy z braku istotnych danych makro postanowili wybrać się na większe zakupy na Wall Street. *

Od samego początku sesji w Stanach Zjednoczonych inicjatywę na rynku przejęli kupujący, którzy coraz wyżej wynosili główne indeksy. Indeksowi S&P500 zabrakło kilkunastu punktów, by przekroczyć tegoroczne maksimum. Pod koniec nieznacznie się popyt cofnął, pozostawiając sobie otwartą drogę do kolejnych rajdów w górę.

Sporo działo się również na rynku fuzji i przejęć. Informacja o zakupie przez Xerox spółki Affiliated Computer Services, jednego ze światowych potentatów w zakresie outsourcingu procesów biznesowych zelektryzowała graczy, którzy rzucili się na akcje przejmowanej firmy. ACS zakończyła sesję zyskując ponad 14 proc. Z kolei Xerox spadł o 15 proc. Zdaniem analityków wyprzedaż akcji w dużej mierze jest spowodowana obawami, że zakup ACS-u przełoży się na słabe wyniki kwartalne Xeroxa.

Zobacz komentarze w Bloomberg TV:

Kolejna transakcja nie spowodowała aż tak dużych zmian w wycenie spółek. Za ok. 6,6 mld dolarów Abbot Laboratories zakupił Solvay, znany belgijski koncern chemiczno-farmaceutyczny. Akcje AL wzrosły dzisiaj o ponad 2 proc.

Wszystkie indeksy zakończyły wczorajszą sesję w USA na sporych plusach. S&P 500 zyskał 1,78 proc., Dow Jones 1,28 proc., a Nasdaq 1,90 proc.

Tagi: wall street, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz