Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Układ w Ferrum

0
Podziel się

Sąd Rejonowy w Katowicach zdecydował o otwarciu postępowania układowego Huty Ferrum SA - poinformowała spółka we wtorkowym komunikacie.

bEiexuTF

'Sąd Rejonowy w Katowicach, Wydział X Gospodarczy zobowiązał emitenta do sporządzenia i złożenia w terminie 14 dni bilansu, rachunku wyników oraz spisu wierzycieli z podaniem ich dokładnej nazwy, adresu i kwoty wierzytelności na dzień otwarcia postępowania układowego' - napisano w komunikacie spółki.

8 października spółka wniosła o otwarcie postępowania układowego zobowiązań o wartości 15 mln zł.

Sędzią-komisarzem został Dariusz Chrapoński, a nadzorcą sądowym Marek Hamerlik.

bEiexuTH

Propozycje układowe Huty Ferrum dzielą wierzycieli na dwie grupy: drobnych, których wierzytelności główne nie przekraczają 5.000 zł, i głównych, których wierzytelności główne przekraczają tę kwotę.

Huta proponuje pełną spłatę należności wobec wierzycieli drobnych gotówką, jednorazowo, w ciągu 60 dni od dnia uprawomocnienia się układu.Zaś należności wierzycieli głównych huta proponuje zredukować o 40 proc., według stanu na dzień otwarcia postępowania układowego. Tak zredukowane należności miałyby zostać spłacone w 18 równych, kwartalnych ratach począwszy od IV kwartału 2003 roku.

Ponadto huta proponuje nienaliczanie przyszłych odsetek od wszystkich wierzytelności objętych postępowaniem układowym od dnia jego otwarcia.

28,5 proc. akcji huty jest w rękach ING Bank Śląski, 14,5 proc. akcji spółki należy do Skarbu Państwa, a 11 proc. - do akcjonariuszy związanych z Konsorcjum Finansowo-Inwestycyjnym Colloseum. 21 proc. należy do nowych inwestorów, z których każdy ma mniej niż 5 proc. akcji. Według nieoficjalnych informacji są to podmioty związane z zagranicznym dostawcą wsadu dla huty.

bEiexuUi
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)