Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ulma liczy na powtórzenie wyników. Co z dywidendą?

0
Podziel się

Ulma liczy, że w 2013 r. pozyska zlecenia przy kontraktach energetycznych.

Ulma liczy na powtórzenie wyników. Co z dywidendą?
(Diego Vito Cervo/Dreamstime)
bDTHpTVh

*Ulma Construction liczy na powtórzenie w 2013 r. wyników z 2012 r., jednak może to nie być łatwe. Spółka szacuje, że nakłady inwestycyjne w 2013 r. wyniosą kilkanaście mln zł. Potencjalna wypłata dywidendy z zysku za 2012 r. pozostaje sprawą otwartą. *

_ Naszą ambicją jest powtórzenie wyników z poprzedniego roku. Trzeba jednak mierzyć siły na zamiary. Na chwilę obecną nie jestem w stanie tego obiecać _ - poinformował na spotkaniu z analitykami i dziennikarzami, prezes spółki Andrzej Kozłowski.

_ Początek 2013 roku jest totalnym załamaniem, tendencja jest identyczna jak w końcówce ubiegłego roku. Produkcja budowlano-montażowa zgodnie z danymi GUS spadła w styczniu o 16 proc. i zapewne w lutym należy spodziewać się podobnego wyniku _ - dodał.

bDTHpTVj

Prezes zapytany o najważniejsze działania, które zostaną podjęte przez spółkę w 2013 r. wymienił m.in. poprawę marż i zwiększenie udziału sprzedaży eksportowej w przychodach.

_ Będziemy dążyli do poprawy marż w 2013 roku w stosunku do tego co uzyskaliśmy w IV kwartale 2012 r. Będzie to niezwykle trudne wyzwanie, biorąc pod uwagę obecną sytuację rynkową _ - powiedział.

_ W latach 2011-2012 koncentrowaliśmy się głównie na rynku polskim, teraz chcielibyśmy zdywersyfikować naszą sprzedaż rozwijając nasz eksport głównie na wschód. Chcemy m.in. zintensyfikować naszą obecność w Kazachstanie. Chcielibyśmy, aby eksport nabrał istotnego znaczenia w naszych obrotach _ - dodał.

W 2012 roku udział eksportu w łącznych przychodach ze sprzedaży grupy stanowił około 13 proc., wobec 5,6 proc. w roku 2011 r. Ulma liczy, że w 2013 r. pozyska zlecenia przy kontraktach energetycznych.

bDTHpTVp

_ Liczymy, że 25-30 proc. przychodów w 2013 r. będą stanowiły przychody z obsługi kontraktów energetycznych _ - powiedział Kozłowski. Przetargi na budowę bloków energetycznych, w których zostali już wybrani wykonawcy, to m.in. budowa bloku w Stalowej Woli, w Kozienicach, dla PKN Orlen we Włocławku i dwóch bloków w Opolu. Wybrano też wykonawcę na budowę bloku w Jaworznie, ale obecnie trwają procedury odwoławcze.

Ulma szacuje, że jej CAPEX w 2013 r. wyniesie kilkanaście mln zł. _ Zakładamy, że nakłady inwestycyjne w 2013 r. wyniosą kilkanaście mln zł i będą wynikały głównie z rozwoju sektora energetycznego. Planujemy inwestycje w rusztowania modułowe, które uzyskują obecnie bardzo dobre opinie u naszych klientów _ - powiedział Kozłowski.

Kozłowski na początku listopada 2012 r. informował, że zarząd Ulmy nie zamierza rekomendować wypłaty dywidendy z zysku za 2012 r. Ze środowej wypowiedzi prezesa wynika natomiast, że sprawa dywidendy za miniony rok jest otwartą kwestią. _ Sprawa dywidendy pozostaje w gestii zgromadzenia akcjonariuszy. Żadnych informacji w tej sprawie zarząd jeszcze nie pozyskał _ - powiedział.

bDTHpTVK
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)