Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Unibep rozwiązuje umowę w Rosji za 25 mln euro, ale...

0
Podziel się:

Jednocześnie spółka poinformowała o podpisaniu kontraktu wartego 31,8 mln zł na budowę osiedla w Norwegii.

Unibep rozwiązuje umowę w Rosji za 25 mln euro, ale...
(Picsfive/Dreamstime.com)
bEDsTuGJ

Unibep rozwiązał umowę o wartości 25,1 mln euro brutto na budowę centrum sanatoryjno-konferencyjnego w Rosji. Inwestor nie zdołał domknąć finansowania projektu. Jednocześnie spółka poinformowała o podpisaniu kontraktu wartego 31,8 mln zł na budowę osiedla w Norwegii.

Umowa rosyjska dotyczyła wybudowania Kompleksu Akwatoria Avantel w obwodzie moskiewskim, w którego skład wchodzi pięć budynków sanatoryjno - konferencyjnych.

_ - Porozumienie rozwiązujące umowę zawarte zostało z powodu niezorganizowania finansowania przez zamawiającego, co uniemożliwiło wykonywanie przez strony swoich obowiązków. Na mocy porozumienia strony umowy nie będą wnosić wobec siebie żadnych roszczeń z tytułu umowy _ - napisano w raporcie.

bEDsTuGL

W kolejnym komunikacie spółka podała, że ma kontrakt na budowę w technologii modułowej osiedla w Trondheim w Norwegii.

_ - Przedmiotem umowy jest zaprojektowanie i wykonanie pod klucz dwóch budynków osiedla wielorodzinnego. W budynkach znajdzie się łącznie 45 mieszkań o powierzchni użytkowej około 4.631,4 m kw. _ - napisano w raporcie.

ZOBACZ, co na nowym forum internauci piszą o spółce Unibepi o pozostałych spółkach z GPW

Rozpoczęcie prac projektowych zaplanowano na drugi kwartał 2014 r. Prace budowlane przypadną na okres między III kw. 2014 r. a I kw. 2015 roku.

bEDsTuGR
bEDsTuHm
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)