Notowania

giełda
31.05.2011 15:52

UniCredit CAIB: Wzrosną zyski spółek i ceny ich akcji

Zdaniem szefa analityków UniCredit CAIB Poland wkrótce zobaczymy kolejną falę wzrostową na giełdzie .

Podziel się
Dodaj komentarz
(Emily2k/Dreamstime)

Analitycy UniCredit CAIB, po bardzo dobrych wynikach polskich spółek w pierwszym kwartale, spodziewają się dalszej poprawy oczekiwań dotyczących zysków firm, co powinno przełożyć się na wzrosty cen akcji na giełdzie, wynika z prezentacji.

_ - Zaskakująco dobre wyniki spółek w pierwszym kwartale i poprawiające się oczekiwania, powinny spowodować, że wkrótce zobaczymy kolejną falę wzrostową na giełdzie i pewnie zobaczymy nowe szczyty w ciągu najbliższych kilku miesięcy _ - powiedział Marek Juraś, szef analityków UniCredit CAIB Poland.

Zastrzegł jednak, że do wzrostów dojdzie jeśli nie będzie żadnego katastrofalnego wydarzenia w światowej gospodarce w najbliższych miesiącach.

Według niego, jeśli dojdzie do poprawy nastrojów na giełdach to preferowany , tak jak w czasie poprzednich kwartałów, będzie segment surowcowy i spółki o wysokiej dynamice zysku. _ - Natomiast relatywnie słabo będą się zachowywały sektory defensywne takie jak telekomy, farmaceutyki, czy spółki użyteczności publicznej _ – dodał.

Juraś podkreślił, że wyceny spółek notowanych na polskim rynku publicznym, w związku z bardzo dobrymi wynikami, znów powoli stają się atrakcyjne, zwłaszcza po ostatniej korekcie cen akcji. - _ Dlatego też nie zakładamy, aby ewentualne dalsze 'osuwanie się' rynku mogło być głębsze niż 5-10 procent _ – podsumował szef analityków z UniCredit CAIB.

Analitycy poinformowali, że w porównaniu z pierwszym kwartałem ubiegłego roku najbardziej w regionie wzrosły zyski polskich _ blue chipów _ – aż o 52 procent, najsłabiej czeskich - zaledwie o 5 procent. - _ W ciągu ostatnich trzech miesięcy prognozy zysków na lata 2011 i 2012 dla spółek w Polsce i na Węgrzech zostały zrewidowane w górę o 4-5%, ale po zaskakująco dobrym sezonie wyników za okres styczeń-marzec jest ewidentnie miejsce na dalszą kilkuprocentową poprawę oczekiwań wśród analityków _ – czytamy w prezentacji.

Według UniCredit CAIB, w całym regionie motorem wzrostu zysków był sektor _ materials. _ O dobrym początku roku mogą mówić spółki deweloperskie oraz energetyczne. Gorsze wyniki osiągnęły pozostałe branże – takie jak np. budownictwo, sektor detaliczny (handel i produkcja), czy telekomunikacja z wyjątkiem Netii.

Z kolei sektor usług finansowych dał inwestorom niewiele powodów do zadowolenia w ubiegłym kwartale -niemal wszystkie banki poprawiły wyniki w porównaniu z pierwszym kwartałem 2010 roku, ale pozytywnych niespodzianek w zasadzie nie było. Na plus pierwszy kwartał zaliczyć może natomiast PZU.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/79/t130639.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/raporty/artykul/gielda;nie;boi;sie;zlych;prognoz;zobacz;co;czeka;gpw,139,0,817035.html) Giełda nie boi się złych prognoz. Zobacz co czeka GPW Tylko krok dzieli WIG20 od przebicia poziomu 3000 punktów. Jeżeli się udam może urosnąć o kolejne 10 procent.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/232/t78824.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/raporty/artykul/banki;dadza;zarobic;zobacz;ile;mozesz;zyskac,142,0,805774.html) Banki dadzą zarobić. Zobacz, ile możesz zyskać Choć w ciągu ostatnich dwóch lat wypadły dużo lepiej niż cały rynek, to analitycy wciąż jeszcze widzą w nich potencjał.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/203/t97995.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/raporty/artykul/inwestycyjne;hity;gpw;na;najblizsze;miesiace,170,0,802474.html) Inwestycyjne hity GPW na najbliższe miesiące Eksperci z instytucji finansowych wytypowali 17 spółek, których akcje powinny dać nieźle zarobić.
Tagi: giełda, akcje, spółki, zyski, ceny, kursy, wyniki, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz