Notowania

emp
21.06.2011 09:20

UniCredit podwyższył rekomendację Emperii

Analitycy UniCredit podwyższyli rekomendację dla akcji Emperii do kupuj z trzymaj, a cenę docelową podnieśli do 125 zł ze 120 zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(dpicker/CC/Flickr)

Analitycy UniCredit podwyższyli rekomendację dla akcji Emperii do _ kupuj _ z _ trzymaj _, a cenę docelową podnieśli do 125 zł ze 120 zł.

W poniedziałek na zamknięciu sesji giełdowej za akcje spółki płacono 105 zł.

Podniesienie rekomendacji i ceny docelowej to reakcja na poniedziałkową zapowiedź zarządu Emperii o zamiarze sprzedaży segmentu detalicznego za kwotę nie niższą niż 900 mln zł. Środki ze sprzedaży mają być zwrócone akcjonariuszom w formie dywidendy lub skupu akcji.

Emperia chce też sprzedać w przyszłości swoje aktywa nieruchomościowe, co w połączeniu z trwającą właśnie sprzedażą segmentu dystrybucyjnego, oznaczać będzie praktyczne wygaszenie działalności tej spółki.

_ - Uważamy, że taki ruch może odblokować znaczącą wartość dla akcjonariuszy, gdyż obecnie rynek wycenia aktywa Emperii ze sporym dyskontem w stosunku do jej wartości odtworzeniowej _ - napisano w raporcie.

Analitycy UniCredit zwracają uwagę, że wprowadzenie planów zarządu może oznaczać protesty ze strony pracowników, dostawców, kredytodawców i dlatego cały proces może potrwać dłużej niż planuje zarząd.

Harmonogram transakcji zakłada, że do końca sierpnia Emperia czekać będzie na niewiążące oferty wraz z proponowaną ceną, we wrześniu i w październiku przeprowadzany będzie due diligence.

Na koniec października przewidziano składanie ofert ostatecznych wraz z oferowaną ceną. Zawarcie warunkowej umorzy sprzedaży spółek detalicznych ma nastąpić do końca grudnia, a do końca marca 2012 roku planowane jest zamknięcie transakcji.

Tagi: emp, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz