Notowania

Przejdź na
pkp
05.12.2013 13:24

UOKiK zwrócił PKP Cargo 60 milionów złotych

Kara nałożona przez UOKiK w lipcu 2009 roku dotyczyła odmowy świadczenia przez PKP Cargo usług kolejowego przewozu towarów swoim konkurentom na specjalnych zasadach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PKP Cargo)
Adam Purwin, p.o. prezesa PKP Cargo

W wyniku wyroku Sądu Najwyższego z dnia 3 października 2013 roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) przekazał na rachunek bankowy PKP Cargo zwrot nałożonej w 2009 roku kary w wysokości 60,4 milionów złotych.

Kara nałożona przez UOKiK w lipcu 2009 roku dotyczyła odmowy świadczenia przez PKP Cargo usług kolejowego przewozu towarów swoim konkurentom na specjalnych zasadach, tj. w drodze zawierania umów przewidujących upusty od taryfy towarów Spółki. Decyzje UOKiK zostały podtrzymane przez kolejne instancje (Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Sąd Apelacyjny), dlatego PKP Cargo zapłaciło nałożoną karę, składając jednocześnie skargę kasacyjną do Sądu Najwyższego.

3 października Sąd Najwyższy uchylił wyroki Sądu Apelacyjnego i SOKiK oraz nakazał rozpatrzenie ponowne sprawy przez sąd pierwszej instancji. Zwrot kary jest konsekwencją orzeczenia Sądu Najwyższego._ _

_ - Cieszę się, że przedstawiane przez nas argumenty przekonały Sąd Najwyższy - mówi Adam Purwin, członek zarządu ds. finansowych i pełniący obowiązki prezesa zarządu PKP Cargo. - Trudno przecenić wagę tego wyroku, ponieważ ma wymiar systemowy dla orzecznictwa UOKiK i będzie miał pozytywny wpływ na praktykę postępowań antymonopolowych. Ma to kolosalne znaczenie, bo wzmacnia realizację przyjętej strategii rozwoju opartej na ekspansji. Dodatkowo odzyskane 60 mln zł w oczywisty sposób korzystnie wpływają na naszą sytuację finansową i możliwości inwestycyjne _- podsumowuje Adam Purwin.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: pkp, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz