Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Uproszczona wersja opcji może trafić na rynek jeszcze w 2002 roku

0
Podziel się:

Uproszczona wersja opcji giełdowych może zostać wprowadzona na rynek pod koniec 2002 roku - poinformował w czwartek Wiesław Rozłucki, prezes Giełdy Papierów Wartościowych.

'Możliwe, że z uproszczoną wersją opcji ruszymy pod koniec tego roku. Wprowadzenie pełnej wersji uniemożliwiają nam warunki techniczne. Pełna wersja opcji uzależniona jest od rozmów z naszym dostawcą oprogramowania - Euronextem' - powiedział PAP Rozłucki.

Euronext, który kupił londyńską giełdę terminową Liffe, jest w trakcie ujednolicania oprogramowania komputerowego.

'Czekamy, kiedy zostanie zakończony ten proces. Chcemy bowiem, żeby nasze oprogramowanie odpowiadało standardom europejskim' - powiedział prezes.

Rozłucki dodał jednak, że istnieje możliwość, iż wprowadzenie opcji nie zakończy się sukcesem.

'Obserwujemy rynki, które już przed nami wprowadziły na rynek opcje: Węgry, Portugalię. Tam wprowadzenie tego instrumentu nie powiodło się. Muszę przyznać, że to nas trochę powstrzymuje' - powiedział.

'Mam jednak nadzieję, że jakieś konkretne decyzje w sprawie opcji podejmiemy do końca tego roku' - dodał.

Prezes GPW poinformował też, że od drugiego kwartału 2002 roku będzie można inwestować w certyfikaty oparte na indeksach zagranicznych.

Kolejny instrument, który pojawi się na giełdzie w tym roku, to Equity Traded Funds (ETF), będące rodzajem certyfikatów indeksowych funduszy inwestycyjnych. Według Adama Maciejewskiego, dyrektora działu notowań GPW, ETF będą wprowadzone na rynek w drugiej połowie tego roku.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)