Notowania

giełda
10.06.2009 06:25

USA: Rządowa pomoc do zwrotu

Wtorkowa sesja na giełdzie w Nowym Jorku zakończyła się niewielkimi zmianami indeksów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Notowania rozpoczęły się od wzrostów po tym, jak Departament Skarbu USA zgodził się, że dziesięć dużych banków może spłacić 68 mld dolarów rządowej pożyczki otrzymanej parę miesięcy temu.

Do banków, które zwrócą pomoc należą: JP Morgan, American Express, Goldman Sachs, Morgan Stanley, U.S. Bancorp, Capital One Financial, Bank of New York Mellon, Northern Trust., State Street and BB&T.

Potem jednak nastroje się pogorszyły i akcje zaczęły spadać, gdyż część inwestorów doszła do wniosku, że pieniądze te, zamiast trafić do rządowej kasy, mogłyby posłużyć do zwiększenia akcji kredytowej banków. Większość banków zyskała na zamknięciu notowań, ale skala tych wzrostów była raczej rozczarowująca.

W górę poszły za to notowania spółek surowcowych i metalowych, które dzień wcześniej należały do liderów spadków. Cena ropy przekroczyła poziom 70 dolarów za baryłkę pierwszy raz od października 2008 roku. Spadły za to notowania producenta samolotów, firmy Boeing. To efekt zapowiedzi General Electric, wytwarzającego silników do samolotów, że w tym roku popyt na ten produkt spadnie o połowę.

Większy wzrost od pozostałych odnotował na zamknięciu wskaźnik spółek technologicznych Nasdaq zyskując 0,96 proc., indeks Dow Jones poszedł w dół o 0,02 proc.,a szerszy wskaźnik S&P500 wzrósł o 0,35 proc.

* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ Notowania surowców na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/surowce/ )
Tagi: giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz