Notowania

akcje
21.03.2009 08:30

USA zakończyły tydzień pod kreską

Koniec tygodnia przyniósł spadki na Wall Street. W dół ciągnęły spółki finansowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Koniec tygodnia przyniósł spadki na Wall Street. W dół ciągnęły spółki finansowe. *Po prawie dwóch tygodniach wzrostów na amerykańskich rynkach akcji doszło do silniejszej realizacji zysków. Najwięcej traciły instytucje finansowe, które na początku tygodnia zyskiwały na wartości. * *

Jeszcze kilka dni temu część inwestorów uwierzyła, że przynajmniej niektóre banki amerykańskie już zaczynają wychodzić z kłopotów. Po silniejszych wzrostach w piątek doszło do realizacji zysków.

Warto zwrócic uwagę, że indeks S&P500 w ciągu ostatnich kilkunastu dni wzrósł o 17 proc., a wskaźnik S&P500 Financial zyskał około 50 proc. Zdaniem analityków pokusa, aby zrealizować zyski była bardzo duża. Akcje Bank of America spadły wczoraj o ponad 10 proc. Z kolei JP Morgan Chase stracił ponad 6 proc., a Morgan Stanley 3,47 proc. Spadały również akcję General Electric, gdyż pojawiła się obawa, że GE Capital również będzie mieć poważne prodbelnmy finansowe.

Ostatecznie indeksy kończyły sesję sporymi spadkami. Dow Jones zniżkował o 1,65 proc., Nasdaq 1,77 proc., a S&P500 spadł o 1,98 proc.

* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ O kryzysie finansowym czytaj w serwisie specjalnym Money.pl ]( http://www.money.pl/kryzys/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: akcje, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz