Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Uspokojenie na Wall Street. Tymczasem dolar...

0
Podziel się

Zobacz, jak przebiegła piątkowa sesja na nowojorskim parkiecie.

Uspokojenie na Wall Street. Tymczasem dolar...
(Kentannenbaum/Dreamstime)
bEqHIHtx

Niewielkie zmiany na nowojorskiej giełdzie. Po zdobyciu kolejnych, rekordowych poziomów w piątek inwestorzy zdecydowali się na minimalną realizację zysków.

Główne wskaźniki na Wall Street zanotowały w piątek bardzo symboliczne zmiany i handel zakończył się tuż poniżej poziomu z czwartkowego zamknięcia. Mimo tego Dow Jones wciąż pozostaje na prawie 2-procentowym plusie w porównaniu do ubiegłego tygodnia.

Główne indeksy na Wall Street w ostatnim tygodniu Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bEqHIHtz

W piątek kalendarz makroekonomiczny w USA był praktycznie pusty. W tej sytuacji za najważniejsze dane z mijającego tygodnia wciąż można uznać czwartkowe doniesienia z amerykańskiego rynku pracy. Według ostatnich informacji liczba osób, które w ubiegłym tygodniu po raz pierwszy zgłosiła się po zasiłki, wyniosła 338 tysięcy, co oznacza poprawę aż o ponad 40 tysięcy w stosunku do poprzedniego odczytu.

W porównaniu do dość nudnej sesji na Wall Street o wiele ciekawiej wyglądała w piątek sytuacja na rynku walutowym. Inwestorzy mają okazję obserwować osłabienie dolara. Amerykańska waluta w porównaniu do złotego spadła nawet do poziomu 2,99 złotego. To najniższy poziom dolara od 2011 roku.

bEqHIHua
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)