Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W lipcu spadła liczba rachunków inwestycyjnych

0
Podziel się:

Liczba rachunków inwestycyjnych prowadzonych przez uczestników Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych spadła w lipcu o 3.910.

W lipcu spadła liczba rachunków inwestycyjnych
(Monkeybusinessimages/Dreamstime)

Liczba rachunków inwestycyjnych prowadzonych przez uczestników Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych spadła w lipcu *o 3.910*. Na koniec ubiegłego miesiąca banki i biura maklerskie prowadziły w sumie 1.369.422 rachunki.

W ujęciu liczbowym najwyższy wzrost liczby rachunków w lipcu odnotował DI BRE Banku S.A. w którym liczba ta zwiększyła się o 1.587. Drugi w kolejności był NOBLE Securites S.A., którego liczba prowadzonych rachunków wzrosła o 818 w porównaniu do czerwca 2010 r. Na trzecim miejscu pod względem wzrostu liczby prowadzonych rachunków znalazł się Trigon DM S.A. – wzrost o 713 rachunków.

Biorąc pod uwagę procentowy przyrost liczby rachunków w lipcu, największy wzrost odnotował Noble Securities S.A. – o 21,9 procent, zaraz za nim znalazł się Credit Suisse (Luxembourg) S.A. – przyrost o 15,8 proc. oraz Copernicus Securities S.A. z 9-procentowym wzrostem liczby prowadzonych rachunków.

Pod względem liczby prowadzonych rachunków inwestycyjnych w lipcu na pierwszym miejscu uplasował się DI BRE Banku S.A. (240.419 rachunków), wyprzedzając CDM Pekao S.A., w którym na koniec ubiegłego miesiąca było 220.654 rachunków. Na trzeciej pozycji uplasował się DM Pekao S.A. z liczbą 172.795 rachunków.

Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)