Notowania

dss
26.01.2010 14:29

W marcu DSS zadebiutuje na GPW

Spółka Dolnośląskie Surowce Skalne przeprowadzi proces budowania księgi popytu w dniach 22-24 lutego, wynika z nowego harmonogramu oferty publicznej firmy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Spółka Dolnośląskie Surowce Skalne(DSS) przeprowadzi proces budowania księgi popytu w dniach 22-24 lutego, wynika z nowego harmonogramu oferty publicznej firmy. DSS oferuje inwestorom 2,4 mln akcji nowej serii C, które mają stanowić ponad 30% w jej podniesionym kapitale.

_ Oferta publiczna DSS obejmuje do 2,4 mln akcji serii C nowej emisji, które zostaną zaoferowane inwestorom indywidualnym oraz inwestorom instytucjonalnym _ - czytamy w komunikacie. Podział oferowanych akcji na transze oraz cena emisyjna zostaną podane 24 lutego.

W połowie grudnia DSS zdecydowało o przełożeniu pierwotnej ofert publicznej, ponieważ zgłaszany w procesie book-buildingu popyt inwestorów nie gwarantował objęcia akcji w liczbie satysfakcjonującej spółkę.

Według nowego harmonogramu, zapisy na akcje (w obu transzach) mają się odbyć między 25 i 26 lutego. Przydział akcji i zakończenie oferty zaplanowano na 4 marca.

Poprzednio przedział cenowy dla akcji spółki został ustalony na 38-45 zł. Oznacza to, że wartość oferty 2,4 mln akcji serii C miała wynieść od 91,2 mln zł do 108 mln zł brutto. Wcześniej w prospekcie informowano, że maksymalne wpływy mogą wynieść 135 mln zł brutto.

Spółka zamierzała przeznaczyć 30,0-32,4 mln zł na spłatę części kredytu związanego z uruchomieniem i rozbudową kopalni w Piławie Górnej, 40-50 mln zł na przejęcie spółki Łużycka Kopalnia Bazaltu (ŁKB), 9-23 mln zł na inwestycje uzupełniające w kopalni i zakładzie w Piławie Górnej, a 5-10 mln zł na kapitał obrotowy.

Dolnośląskie Surowce Skalne to wiodący polski dostawca kruszyw łamanych dla największych projektów infrastrukturalnych w kraju, w tym przede wszystkim do budowy dróg ekspresowych i autostrad. Spółka dynamicznie zwiększa udział w rynku, który obecnie szacowany jest na 8,5% z planami wzrostu do 15%.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ Notowania surowców na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/surowce/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: dss, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz