Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polish energy partners
02.10.2012 08:15

W wezwaniu Polenergii na PEP zawarto transakcje na...

W ramach wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji Polish Energy Partners (PEP) zawarto transakcje na 12.311.655 akcji tej spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Monkeybusinessimages/Dreamstime)

W ramach wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji Polish Energy Partners (PEP) zawarto transakcje na 12.311.655 akcji tej spółki.

Kilka dni temu Polenergia, która 10 sierpnia ogłosiła wezwanie na 21.313.967 akcji, czyli 100 proc. PEP, podwyższyła cenę w wezwaniu do 33 zł z wcześniejszych 31,5 zł.

W piątek Polenergia informowała, że zdecydowała o nabyciu akcji PEP objętych zapisami, mimo że nie osiągnęła wskazanego wcześniej progu minimalnej liczby akcji, czyli 80 proc. oraz że powinna objąć kontrolę nad PEP w wyniku wezwania.

Podmiotem nabywającym akcje w ramach wezwania jest Mansa Investments, spółka zależna Polenergii. Zapisy rozpoczęły się 28 sierpnia i trwały do 26 września. Polenergia otrzymała już zgodę UOKiK na przejęcie kontroli nad PEP.

Polenergia to grupa spółek zintegrowanych pionowo w obszarze wytwarzania energii z konwencjonalnych i odnawialnych źródeł, a także dystrybucji i obrotu energią elektryczną. W ramach grupy działają: Elektrociepłownia Nowa Sarzyna, Elektrownia Północ, Polenergia Dystrybucja, Polenergia Biogaz, Polenergia Kogeneracja, Polenergia Wiatr oraz KI Energy Trading.

Tagi: polish energy partners, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz