Notowania

Wall Street bez nowych rekordów. Co stanęło na drodze?

Inwestorzy są coraz bardziej ostrożni. Sprawdź, co będzie wpływać na notowania w przyszłości.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua / eyevine/EAST NEWS)

Dzisiejszy dzień obfitował w dane, zarówno makro, jak i te ze spółek. Sama sesja bardzo ciekawa, chociaż tym razem indeksy lekko zawróciły w kierunku południowym i nie zobaczyliśmy kolejnych rekordów. S&P500 kończył notowania spadkiem 0,28 procent, Dow Jones zniżkował 0,07 procent, a Nasdaq 0,16 procent.

Początek sesji został ustawiony wraz z podaniem danych o sprzedaży detalicznej za marzec. Na pewno dane, które otrzymali inwestorzy, należy ocenić in minus. Sprzedaż detaliczna w marcu była o 0,4 procent niższa niż w poprzednim miesiącu, podobnie - sprzedaż detaliczna bez samochodów. Analitycy w obu przypadkach nie przewidywali zmiany.

Słabszy od oczekiwań okazał się także wstępny odczyt Indeksu Uniwersytetu Michigan za kwiecień, który obrazuje nastroje wśród konsumentów, zamiast oczekiwanych 78,5 pkt było to zaledwie 72,3 pkt.

Powyższe informacje wyznaczyły pierwsze godziny sesji. Indeks S&P500 zszedł do 1587 pkt, pogłębiając ten spadek w kolejnych godzinach i osiągając dzisiejsze minimum 1579 pkt. Od tego momentu strona popytowa coraz odważniej zaczęła kupować akcje, co przełożyło się na powolne wzrosty, aczkolwiek nie na tyle silne, by zakończyć notowania na plusie. S&P500 finiszował na poziomie 1588 pkt.

Piątkowe notowania głównych indeksów z Wall Street Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Z pewnością na odreagowanie początkowych spadków miały wpływ publikacje kwartalnych raportów JP Morgan Chase oraz Wells Fargo. W przypadku tej pierwszej spółki zysk na akcję był lepszy od oczekiwań na poziomie 1,39 dolarów i wyniósł 1,59 dolarów. Słabsze okazały się przychody - 25,10 mld dolarów zamiast prognozowanych 25,94 mld dolarów. Mimo całkiem dobrych wyników inwestorzy nie rzucili się do zakupów, a spółka na zakończenie zniżkował 0,66 procent. W przypadku Wells Fargo zarówno zysk na akcję okazał się lepszy od oczekiwań (0,92 dolarów zamiast 0,88 dolarów), jak i same przychody (23,1 mld dolarów zamiast 21, 6 mld). Mimo to również Wells Fargo kończy sesję pod kreską (0,80 procent).

Wśród dużych spółek z indeksu Dow Jones na wyróżnienie zasługują walory Home Depot, zwyżkujące na zakończenie o ponad 2 procent, a także akcje McDonald's (1,57 procent). Trzecią z rzędu słabą sesję zaliczyła Alcoa (-1,20 procent), zajmująca ostatnie miejsce wśród najsłabszych spółek w indeksie.

Widać, ze inwestorzy są i zapewne będą coraz bardziej ostrożni w podejmowaniu decyzji o zakupie akcji. Z jednej strony indeksy znajdują się bardzo wysoko, z drugiej jednak rynek otrzymuje sporo słabszych danych, studzących nastroje inwestorów. Ważne zapewne będą kolejne kwartalne raporty spółek, pokazujące rzeczywistą kondycję amerykańskiej gospodarki.

Czytaj więcej w Money.pl
Historyczne rekordy. Wall Street coraz bliżej... Lekkim wsparciem dla dobrego zachowania rynku akcji były dane z rynku pracy.
Spadki na Wall Street. Przez fatalne dane Wprawdzie stopa bezrobocia spadła w marcu z 7,7 proc. do 7,6 proc., ale wynika to głownie z odpływu blisko pół miliona osób z kategorii siły roboczej.
S&P500 o włos od historycznego szczytu We wtorek notowania w USA pozostawały powyżej poniedziałkowego zamknięcia. Wzrostom sprzyjały m.in. dobre dane makroekonomiczne.
Tagi: wall street, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, komentarze giełdowe, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
Noble Funds TFI
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz