Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wall Street: Duży popyt na spółki technologiczne

0
Podziel się:

Indeks grupujący te spółki wzrósł o prawie 1,5 procent.

Wall Street: Duży popyt na spółki technologiczne
(Shiny Things/CC/Flickr)

Brak istotnych danych z gospodarki spowodował, że inwestorzy nie mogli zdecydować się co do kierunku, w którym ma podążać rynek. Ostatecznie jednak zwyciężyli kupujący.

Pomimo tego, że ogólne tendencje w przypadku głównych amerykańskich indeksów były podobne, to zmiany miały miejsce na różnych poziomach. Najlepiej notowania zakończył technologiczny Nasdaq, który zwyżkował wczoraj o niemal 1,5 procent.


[

]( http://www.money.pl/gielda/swiat/indeks;gieldowy,nasdaq,usa,2.html )
Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Optymizm inwestorów preferujących spółki technologiczne znacznie zwiększyły opublikowane wczoraj, lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne Oracle oraz Research In Motion. Akcje tych spółek zwyżkowały o odpowiednio 6,38 i 10,31 procent.

Nieco gorzej radziły sobie S&P500 oraz DJIA. Pierwszy z nich zakończył notowania 0,58-proc. wzrostem. Z kolei indeks największych spółek przez całą sesję oscylował w okolicach czwartkowego zamknięcia, by ostatecznie zyskać 0,2 procent.


[

]( http://www.money.pl/gielda/swiat/usa_dow_jones/ )
Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Wśród amerykańskich blue chipów najlepiej poradziły sobie także spółki technologiczne. Hewlett-Packard, Microsoft oraz Intel znalazły się odpowiednio 1,86, 2,57 oraz niemal 3 procent powyżej ich czwartkowych cen zamknięcia.

Powodów do zadowolenia nie mieli posiadacze akcji Boeinga oraz General Electric, które zniżkowały wczoraj o 1,89 i 1,27 procent. Przyczyną spadku cen akcji koncernu lotniczego jest informacja o tym, że Ryanair nie kupi 200 nowych Boeingów.

Pomimo wzrostów spółek technologicznych _ tylko _ 0,5 procent zyskały akcje Google. Wczoraj poinformowano, że ten internetowy gigant przegrał w sądzie z francuskimi wydawcami. Koszty jakimi został obarczony są niewielkie w stosunku do wyników osiąganych przez spółkę, jednak orzeczenie sądu może nieco spowolnić proces tworzenia _ cyfrowej biblioteki _.

W skali całego tygodnia na plus wyszedł tylko Nasdaq. Dow Jones i S&P500 znajdują się lekko poniżej zamknięcia poprzedniego tygodnia. Inwestorzy są niezdecydowani, przez co indeksy oscylują w pewnych przedziałach. Sprawa wyboru kierunku jest nierozwiązana i nie wygląda na to, aby rozstrzygnięcie miało nastąpić jeszcze w tym roku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)